bugün

Tamamen bilinerek yapılan bir uygulamadır bu sayede hz.muhammet (s.a.v) putlaştırılamaz .

Bnce iyi bir uygulama Danimarka ' da olan olaylardan sonra ...
atatürk'e tapan bir zihniyetin hz. muhammeti daha üstün bir varlık ilan etmemesi için olabilir.

(bahsettiğim elitist kemalistler değil saf anadolu insandır)
peygamber olduğundan çok daha ileri gidilmemesini istemesi nedeniyle olması çok daha mantıklı gelendir. zira, bir dinin aracısı olarak insanlara gönderilen, onları kurtarıcı olarak görülen bir kimsenin resminin yapılmış olması, onun ancak ve ancak putlaştırılma korkusunu gözler önüne serer. akıllara şu soru gelmeli zannımca, bu kadar insana tesir eden birisi üzerinden, kitaplar aracılığıyla elde edilen gelir, bir de resim olsaydı, ortaya neler çıkardı acaba ?
tapılabilme olasılığından ötürü muhammed bu yüzden o bizzat müsaade etmemiştir. lakin Atatürk ün simasının saklanması imkansızdır.
evet önemli olan bir fikrinin olması ve onun uğrunda hayatını ortaya koymasıdır.
tam olarak doğru sayılmaz.

evet biz müslümanlar çizmemişiz çeşitli nedenlerden dolayı ama yabancılar çizmiş.

http://www.zombietime.com..._archive/islamic_mo_full/

şu sitede var bir iki şey.

Bence değişik bir konu.

ben bunları gördükten sonra peygamber efendimizi daha da çok merak ettim, daha da çok görmek istedim gül yüzünü.
karikatürü bile vardır.

http://hbrresim.gazetea24...nin-web-sitesi-coktu.jpeg
belki de yakisikli olmadigindandir. fotojenik olmadigi icin poz verirken miymiy etmis olabilir.
yaşamamış olmasından kaynaklıdır büyük ihtimalle.
fotolara bile tapan gerizekalı yobazlar olduğundan, istenmemiştir. samimi şekilde sadece allaha yönelmek vardır şirk yoktur.
inkar edenleri imana çağıran (peygamber) ile inkar edenlerin durumu, bağırıp çağırmadan başka bir şey duymayan hayvanlara seslenen (çoban) ile hayvanların durumu gibidir. Onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Bundan dolayı anlamazlar. (Bakara 171)

(bkz: ahirette götünüze girip çıkmayacak entryler)

(bkz: (#16555206))