bugün

sorulduğunda genelde ''istiyorum ancak günlük koşuşturmalar,malum''gibi bahaneler öne sürülerek gerçekleştirilemediği belirtilip aslında gerçekleştirmenin akıla bile gelmediği,gerçekleştirildiğinde ise duygu karmaşası yaşatan;yaşlandıkça değerini anlayacağımız eylem. (bkz: ne ekersen onu biçersin)
(bkz: uludağ sözlük huzurevi ziyaretleri)
fi tarihinde, yeşilaycı, hayvansever, sosyal sorumluluk bilinci yerinde bi manitam vardı. etkinlikten etkilinğe koşar beni de sürüklerdi.
zaten o dönem o olmasa ben evde tüm gün dostoyevski'yle kafka'yı dövüştürür, psychedelic rock eşliğinde göt büyütürdüm.

neyse işte bi gün mesaj attı, ''yarın huzurevindeki yaşlıları ziyaret edelim mi? diye. kabul ettim ben de, para durumları da kötü o ara. kıza vaadettiğim tek şey, tüm gün evde gerekli gereksiz her şey üzerine muhabbet etmek, fazlası yok.

gittik huzurevine, girdik kapıdan. öğle vaktiydi. ben de ne akla hizmetse güllü lokum almıştım gelirken, onu dağıtıyoruz.
sonra bi başına oturup meyve yiyen yaşlı bi kadının yanına doğru gittik. teyzecim nasılsın şu bu, muhabbet edelim dedik.

en son yanından ayrılırken bi isteğin var mı diye sormuş bulundum. kadın hiç tereddüt etmeden;

''zenciler, dedi, bütün zencilerin ölmesini istiyorum. bir de şeftali alır mısınız karşıdaki manavdan evladım''

donakaldık. bir şey diyemedik ama oradan uzaklaşır uzaklaşmaz hayvan gibi güldüğümüzü hatırlıyorum.
bu arada kadına şeftali almadık, eve gidip tüm gün muhabbet ettik. ırkçılığın yaşı yok.

#şeftali #ırkçılık #huzurevi
Kesinlikle tavsiye edilir. Ne zaman kafam atsa ki çok sık bunalırım üşenmem biner giderim. Öyle hikayeler barındırır ki o çatı zaman su gibi akıp geçti derler ya aynen öyle olur farkına bile varmazsınız. Karşılamaları gayet sıcaktır. Bir misafir geldiğinde gözlerindeki Mutluluğu görmemek için kör olmak gerekir. Tek kötü yanı vardır oda oradan ayrılıyor olmak. Müsade istediğinizde istisnasız bi burukluk sezersiniz kapının önüne çıktıktan sonra aşağı yukarı 20 dakika sürecek olan derin düşüncelere dalarsınız ki kahretsin kendimi de dahil ediyorum 21. Dakika hayatın koşuşturmasına tekrardan kapılır hırsınıza yenilir sanki hiç bişey olmamış gibi yaşamaya devam edersiniz.
bir gunlugunede olsa o insanlari guldurmek mutlu etmek icin bir abimiz seferber olmus

tesekkurler koca yurekli insan

görsel
görsel
görsel
görsel