bugün

halkın türkiye komünist partisi'nin kısa adı. türkiye komünist partisi'nin ikiye bölünmesi sonucu oluşan taraflardan erkan baş'ın önderliğindeki kısım.
TKp nin bölünmesi sonucu ortaya çıkan partidir.
Türkiyede komunizmin iyice boka sardığının göstergesidir.
Birdiğeri için ;
(bkz: kp)
Birleşik Haziran Hareketi'nin oluşma sürecinde yer almıştır.Konuyla ilgili Erkan Baş'ın şöyle de bi yazısı vardır. http://ilerihaber.org/yaz...-haziran-hem-hareket/330/
Birleşik haziran hareketi'nin ödp ile birlikte öncü partisidir.

ilerleyen zaman içerisinde bhh'nin sağlam işler yapmasında da yine payı olacaktır.

Böylece tkp'nin bölünmesinden sonra, kim devrimcilik oynuyor kim devrim için uğraşıyor hafiften görmeye başlıyoruz, bu iş ben parti için ömrümü verdim ben parti için yok arabamı evimi sattım demekle olmuyor. iş bu paragrafı elit grup üzerine alınabilir.
kapısına kilidi vurup hdp'ye ne zaman katılacağını merak ettiğim topluluk.
tkp'nin "biz de artık devrimci olacağız" deyü ayaklanan genç kadrosu.

kobane hususundaki değerlendirmeleri ile kürt hareketine meyletmesi korkutmuştur. zira "biji serok obamacıları" bağırlarına basmadıkları kaldı, bu hususta sağlam bir eleştiri dillendiremediler.

tkp'nin diğer çakma sol örgütlerden(ödp de kısmen buna dahil) farkı; emperyalizm gerçeğini doğru okuyabilmesi ve yurtsever çizgide bir mücadele vermesiydi. htkp elbette bunlardan tamamıyla sıyrıldı demiyorum lakin; biraz molotof solculuğu zihniyetine meyil var gibi duruyorlar.

emperyalizmi doğru okumak; baban da olsa emperyalizmle barışık olanlara sırt çevirmek ve gerekirse göğüs göğüse çarpışmak gerekir. Umarım htkp gibi bünyesinde çok önemli sosyalistleri barındıran oluşum bu gerçeği ıskalamaz.

yolları açık, aydınlanmacı ve yurtsever olsun.

ek: ha bu arada birleşik haziran şeysi diye bir şey kurmuşlar ödp ile. sanırım ödp'nin o meşhur "eleştirel dayanışma" teranesine kapılmışlar. alper abilerine bir sorsunlar bakalım sekülerizm, laiklik, siyasal islam, başörtüsü hususlarında ne düşünüyormuş. Zira bildiğimiz kadarıyla htkp çizgisi radikal laisizm içerir.
boş işlerin boş partisi. Barış bloku, analar ağlamasın platformu, öcalan'a özgürlük standları falan gezip dursunlar.

o alper denen adamla çok takılmayacaktınız olum.