Cebren ve hile ile alınmış olan kızın msn adresi kaydedilmiştir ve online rastlanmıştır.konuşmaya başlarken yazılan slm kelimesini slmm şeklinde yazarak yakın olmaya çalıştığınızı belli edersiniz.ama eğer cevap gelmezse göt olmanın nasıl bir duygu olduğunu tadarsınız.
kız, aptal veya emo ise yapması kolay olacak; hatun kaldırmanın ilk ayağıdır.

qte-gurl-crn@hot. **
kirk: olm yarın bara çıkamayız ya daha stüdyo yapmadık mk
ceren: ?
kirk: pardon yanlış oldu *
ceren: gtar mh chliosnnnnnn
*
konuşmayı başlatmak için çok uğraşırsınız ne desem?ne yapsam?söyleyecek söz bulamazsınız.bu andan itibaren sürekli oturumu aç kapa yaparak şansınızı deneyin. (bkz: hatlarda problem var yalanı)
Güzel bir iltifatla başlanabilir ama samimiyet ilerlememiş ise soru veya bilgi amaçlı önemsiz şeyler yazılabilir.
internetten sonra değişen gönül işlerinin en heyecanlı yeridir. msn ini almışsın zaten kızın, online olmuşsun bekliyorsun pusuda. şimdi girdim ben de diyeceksin gerçi kıza ama yaklaşık 54 saat beklemişsin. sonunda kız da online. selam demişsin. işte o andır bugünlerde hayat.
kızın ,varsa, kişisel iletisine laf atmak; ya da ne dinliyorum özelliği açıksa dinlediği şarkıyla ilgili yorumla konuya bodoslama girmek daha samimimi bir giriş olabilir.

ama kız salaksa sen benim özelime laf edemezsin diyebilir. * * *
en güzeli,işe yarar ve eğlenceli olanı kafayı birazcık çalıştırıp kızın nicki yada iletisiyle ilgili komik birşeyler yazmak yada laf sokmaktır.Laf sokulduğunda ters tepki alma ihtimali %70 tir. fakat bu laf sokma zekice ve kızı güldürecek şekilde yapıldığında bu ihtimal %10lara kadar düşer.Eğer %10 luk ihtimal dahilinde bir kız ise bahsi geçen şahıs onu doğal yaşamına salıverin gitsin. (bkz: sana kız mı yok)
dünyanın en zor olayıdır hele birde alacağınız cevap böyle olursa bünyeyi intihara kadar götürecek olan geri dönüşü olmayan yola girdirir.

- slm aylin nbr?
+ pardon tanıyamadım siz kimsiniz?
- ...
eğer internette tanışıldıysa cep telefonu istemeden önceki hamledir.
çok temkinli bir konuşmadır,çünkü karşıdaki kişiyi tanımıyorsunuzdur.suyuna gitmek için elinizden geleni yaaprsınız ve ilk intiba da çok önemlidir.
en mantıklı yöntemlerden biri ortak arkadaşlar bulmaktır.
başlatmak ne kadar zordur bilmem ama bu işkenceye maruz kalmak çooooooook zorr.
- selam sıdıka.
+ selam.
- senden hoşlanıyorum ve seni sikmek istiyorum.
+ olaylar çok hızlı gelişmedi mi sence de ?
"nbr?".
bu üç harf size yardımcı olacaktır.
fazla yüz yüze görüşülemediğinden msn le kaynaşmaya çalışma düşüncesi. faydasını çok gördüm.
selam veya naber gibi kalıplarla başlatılması mümkün konuşmadır. asıl sıkıntı başlatamamaktadır.

- selam.
+ ........
- mrb.
+ ........
- ?
+ ........
- orda mısın?
+ ........
- oklavalizebani size titreşim gönderdi.
- oklavalizebani size titreşim gönderdi.
+ ........
- (içten savrulan küfür eşliğinde) oklavalizebani oturum kapattı.

Kız belki de tuvalete falan gitti. o an hiç düşünmeyiz bunu çünkü heyecanımız düşünme yetimize galip gelir. Zaten kasıtlı olarak yazmıyorsa, o zaman ayvayı yemişsinizdir. Bunla ilgili de güzel bir söz vardır.

"Adem yasak elmayı yemiş kovulmuş. Ben ayvayı yedim sayende."
bundan daha kötüsü de vardır. Tanıştıktan 5 gün sonra faceten 5 saat düşünerek eklemek msn adresi yazmasına rağmen ekleyememek dört ay boyunca facete çevrimdışı olduğu için konuşamamak dört ayın sonunda arkadaş ortamında görüşmek ve sadece naber diyebilmek uzun uğraşlar sonucunda iki gün sonra tekrar arkadaş ortamında buluşabilmek ve yine naber diyebilmek o günden sonra bi üç ay daha hiç konuşmamak bi ay sonra buluşacağınız günü hayal etmek. Kısacası halinize şükredin ne diyim.
başladıktan sonra mümkün oldukça cool bir tavır sergilenmeli, sohbet için teşekkürler cümlesiyle bitirilmemelidir.
(bkz: )direkt titreteceksin aga.