bugün

çekingenlik..
kızın şey olması, reddetme ihtimalinin olması.
Parasızlık.
Cesaretsizlik.
Öz güvensizlik.
Göte güvensizlik.
Her iki taraf için.
Kızın başkasından hoşlanması, çok güzel olması, havalı bir tip olması... Böyle gider bu sebepler.
Tanımadıgınız birisi ise rezil olmaktan korkabilirsiniz hele ki birde ayni ortamdaysanız iş veya okul olabilir açılmak iyice zorlaştirir işi.

Lakin tanimadiginiz birisi ise uzaksaniz ya da cok karsilasmiyorsaniz aslinda daha kolaydir kaybedecek bir seyiniz yoktur ve cesaretsiz olmayin derim.

Birde gozlemleyin dogru zamani bekleyin.
beladan uzak durma iç güdüsü.
onun açılmasını beklemek.

bazen defansta durmak iyidir.
kesinlikle hep kaybetme ve ondan ret cevabı alma korkusundandır.

şuna inanın ki elde edilemeyecek kadın yoktur, fazla takmaya gelmez. bu yaşa geldim 50 kadının hemen hemen hepsi kabul etti. sadece birisi ret etmişti günlerce ağlamıştım ergenlik dönemleri bilirsiniz o günleri işte. onsuz yapamayacağımı düşünmüştüm. gel zaman git zaman başka birisi ile çıkmaya başladım onu unutmuştum. 3 ay önce teklifimi kabul etmeyen kız artık kıskançlıktan deli olmuştu yeni sevgilim ile sürekli karşıma çıkmalar evin önünden geçerken balkondan bişeyler atmalar. tabi bizim zamanımızda öyle internet telefon yok..gel zaman git zaman 3 ay önce beni ret eden kız birisi ile haber yollamış gittim yanına çok pişman olduğunu söyledi ama iş işten geçmişti salaklık bende kullan işte ama o zaman insanlık o kadar kötü değildi.

ben neden yazıyorum ki bunları şimdi..elde edilemeyecek kadın yoktur sözlük. işi bilin utanmayın, biraz paranız olduğunu bilsin, arabanız olsun. kendileri geliyorlar.

neden yazdığımı şimdi anladım..eski aşklar yok be.
Kişinin kendini ifade edemeyip sapık durumuna düşmekten korkmasıdır.
deniz tutar beni.
Bu tiple kıza açılmakla ona hakaret etmiş olurum evet.
kızın kapalı olmasından kaynaklı bir sebep olabilir.
reddedilme, daha doğrusu reddedilme esnasında alınacak kötü tepki korkusu. bu da özgüven eksikliğini körüklüyor tabii.
ya çok aşıksındır ya çok ezik.
Hayır derse rezil olurum korkusu. Kendine güvensizlik tabii ki.
açılın gitsin kabuğunuzu kırmış olursunuz en azından bir süre sonra. on on beş defa bile ard arda red edilmiş olabilirsiniz belki, gurur yapmayın asla. idda gibidir bu işler 55465465 defa oynarsın ama bir defa ya tutar ya tutmaz.

edit: abarttım biraz ama önemli olan nasıl açılmanız gerektiğini önce iyi öğrenin tecrübe sahibi birinden ve reddedilme fobinizi aşın. ne kadar çok kupon o kadar çok şanş demek.*
rezil olarak utanılcak bir duruma düşme korkusunun olması.
--spoiler--
ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim.
--spoiler--
her seferinde reddetmesi. *
kızın sizden hoşlanmaması.

arayı bozmama çakallığı oluyor bu. eheh...
(bkz: aşağılık kompleksi)
çekingen olmak.
kaybetme korkusu.
Kabul görmeme iç güdüsü.
tokat yeme veya reddedilme korkusu.