bugün

ilk okulda kokulu silgiler vardır ya hani. Hiç kullanmadığın halde herkesçe ilgi duyarsın sende. insanlar aşkı , hoşlanmayı buna uyarlamışlar. ilgi varsa rağbet artar felsefesi. Oysa ki gayet basittir. Bir bakış , bir gülüş , bir tavır değişikliğinde yüzün aldığı o hal vs. , hiç bir şey önemli gelmez. Sonuçta korkmazsın hiç bir şeyden. Adı önemli değildir. Bir hitaptır sonuçta. Nerede yaşadığı ? Fark etmez senin için nerede oturduğu. Önemli olan tek şey bu gülümsemenin böyle nasıl ışıldayabildiğidir senin için ya da son bulursa ne olacağıdır. Aşk kadar bencil değildir bu duygu. Çünkü aşk sözcükler olmadan olmaz. Aşkın ilk bakışta ortaya çıkması tamamen palavradır. Kimse birinin fikirlerini bilmeden ona istemsiz bağlanamaz. Ancak hoşlanmak çok tatlıdır. Çünkü o duygu yoğunluğunu yaşarken merak uyandıran bir sürü şey vardır aklında. Aşkta ise bir sürü sorun.
hoşlaşılan kız başkasına yavşadığında vay ırıspı diyosan sadece hoşlanma vardır.

eğer aşıksan aynı durumda ;

cidden aşıksan ..

vay ırıspı dersin yine.
mutluluk mu dileyecez mınakoyim.
ne sandındı ..
aşk bağımlılıktır , onunlayken her şey harikadır.Ancak onu kaybettiğinde hayat cehennem olur.
hoşlanma ise bu olmazsa başkası olur aman boş ver demektir.
hoşlanmak ilk görüşte hissettiğin duygudur, aşk tanıdıkça bağlanmaktır. ama sonucunda ilk başlarda seni seviyorum diyemezsin, senden hoşlanıyorum dersin. sevgili olduktan sonra da senden hoşlanıyorum diyemezsin, seni seviyorum demen gerekir, saçma sapan şeyler bunlar. sevişin gitsin, ölümlü dünya.
hoşlanmak hayranlıkla eş değerdir. aşk ise tutkuyu, huzuru, şefkati, güveni, sadakati ister. hoşlanmak bağlanmak demek değildir sadece görerek ve konuşarak yok olur gider ama aşk kolay kolay geçmez yerini en sonunda sevgiye bırakır o da hiç bitmez.
güncel Önemli Başlıklar