bugün

uzman doktorsa o 10 yılın üzerine bir tus derdiniv birde uzmanlık için gerekli 4-5yılı koyun bence hakkıdır o insanlar senin benim annemizin babamızın Allah ın izniyle tabi yanımızda kalmalarına vesile olan insanlar kötüleri yok demiyorum ama maddi olarak bari hakları ödenmeli.
Eğer sizi sevmeyen bir akrabanıza sırf laf söz olmasın diye beş karış suratla heleki akşam saatlerinde ziyarete gidiyorsanız.. 'niye geldii bu yaaa! Ne güzel çayımızı içip dizimizi izliyorduk! Suratsız! Sözlerinin altında yattığı bir cümledir... Ve eğer gülerek karşılanmayıp hoş geldiniz kısmı da niiiiizzzz diye uzatılmıyosa bilinki istenmeyen misafirsiniz...
teşekkür ederim sözlük. çoğu arkadaşımdan hoş karşıladın beni.
-ıh ıh
-oh tatlım çok hoş geldin, bir daha gelir misin?

edit: Gelmeyi yanlış anlamak :S
Arapca kokenli bir sozcuktur. Turkce karsiligi yahsi gelib dir
hoş geldiysem hoş da bulmalıyım yoksa boş!
hoş bulduk, güzel bir jest olmuş. hep beraber güzel vakitler geçirmek umuduyla..
Hoş geldin ama neden boş geldin denilen espri.
uludağ sözlüğe kayıt yaptırdıktan sonra sanırım otomatik çıkan başlık.
Hoş bulduk.. Diye cevap verilebilecek giriştir.
Misafir falan geldiğinde bir tarafımı kaldırıp söylemeye üşendiğim cümle.
Selamunaleyküm ve rahmetullah (twitter yosmaları).
Üyeliği silinmiş biri olarak yeniden üye olunca tekrar görüp birden soğuduğum başlık. Ama napalım sar başa bir daha hoşbulduk diyelim tekrardan.
sözlük'e yeni kaydolup üye girişi yapan acemi yazarları karşılayan kalıp başlığı.
Çoğu zaman mecburiyetten 'hoş bulduk' diye yanıt verilen bir söz olmasına karşın hesabımı aktive edip bu sayfaya yönlendirilmemle bende cidden 'hoş buldum' deme hissi yaratmıştır.
Hoş gelmek zorundaymış gibi hissettiren sıfat tamlaması..
hoşbulduk değerli sözlük yetkilileri!!!

bu sözlük te umarım güzel ve hoş vakit geçirip bildiklerimi yazıp bilmediklerim hakkında da doyurucu bilgilere ulaşabilirim.

sözlükte yeni olmam üzüntü verici ama yakın zamanda adapte olacağımı düşünüyorum.
Sözlüğe yeni gelen yazarın ilk karşılaştığıdır.

Hoş buldum diyelim hadi.
Yaa ne kadar nazik bir sözlük. Hoşbuldum.
Paspastır efenim paspas, üstünde yazar gülümsetir, ihihihi edası ile.
Ardından safa geldiniz diye eklenebilecek güzel türkçemizden güzel bir kelimedir efenim.
Türkçe deki kalıpların içerisinde belki de en mantıklısı. Mesela "Günaydın" dan mantıklı.
birilerini karşılama cümlesidir...............
hoşbulduk. (dikkat: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz.)
Canlarım ciğerlerim sevgili dostlarım.

Bir sözlük serüvenine hosbulmuş bulunuyorum. Merhaba.