bugün

çalışmaktan çok sallamasına güvenen öğrenci söylemidir. hey gidi biz de çok derdik de hocalar sallamazdı.
testte daha kolay kopya çekeceğini düşünürken, klasik sınavda yazacağı her doğru cümle için puan alabileceği gerçeğini gözden kaçıran öğrencidir. üstelik çekeceği kopyanın doğru olma ihtimali de pek düşüktür ama yine de "hocam, n'olur test olsun" diye ısrar eder.
Test yazılılarda kopya çekmenin klasik yazılılara göre daha kolay olacağını düşünen öğrencidir ve bence düşünceleri yanlış sayılmaz.
hislerine güvenen öğrencidir.
sallama faktörünü kullanmak isteyen öğrencidir.
ileride bir halt olamayacak öğrencidir.
doğruya doğru.
hocaya karşı bu isteminden sonra, mutlaka sınıfta bir muhalefet tarafından "ya sen deli misin klasik olunca ne yazarsan puan alma şansın var, testte öyle değil ama" tepkisini görecek öğrenci.
doğru söyleyen öğrencidir. öss'de yazılı(klasik) olarak soru gelmemesi ve soruların test usulü olmasından dolayı sınavın test olarak yapılmasını isteyen öğrencidir. * *
ben öğrenciye öğrenci demem klasik sınav yerine test istemezse öğrencisidir. hangimiz zamanında az çalıştığımızda, bu manidar istekle hocanın karşısında dikilip red cevabı almadık ki? söyleyin bana, hangimiz haftasonu arkadaşlarla efil efil gezirken,"kim çalışacakta ezber yapacak, aman yeaaa, hocayı ikna ederiz test yapmaya..." demedikki? söyleyin bana abilerim ablalarım, hangimiz test yerine yazılı isteyen zibidiye pata küte dalma isteğimizi bastırmadık ki? söyleyin bu da mı gol değil be??
kopya çekmek için ortam hazırlayan öğrencidir o. testte nasıl olsa çeşitli kodlar konularak, işaretler belirlenerek rahat kopya çekilebileceğini bilendir.
(bkz: klasik müzik)
(bkz: protest müzik)
kla-sik ten sıkılmış fantezi arayan insan tipidir.
Kopyada bile kolaya kaçan öğrenci modelidir.

A ise baş parmak
B ise işaret parmağı
C ise orta parmak
D ise yüzük parmak
E ise serçe parmak
fazla ısrar etmesi halinde tüm sınıfın düşük notlar alacağı berbat bir test yapılmasına neden olacak gerzek tiptir.
test yönteminde kopya çekmenin daha kolay olduğunu bilen öğrencidir.
test sınavlar her zaman daha zor olmasına rağmen daha az çalışıldığında daha çok şey başarabilmek olasıdır.
dersten çoğunlukla bihaber bir öğrenciyi ele alalım, klasik sınavda alabileceği not aralığı 0-50 olsun.
testte alabileceği maksimum not düşecektir ancak minimum not da artacaktır.
yani 20-40 aralığına gelecektir alabileceği not.
sözü geçen öğrencinin karamsar düşünerek, en düşük nota oynayacağını göz önüne alırsak, haklı isteklerde bulunduğunu görürüz.
"hocam üç yanlış da bir doğruyu götürmesin, öğrencileri de gruplara ayırmayın" diyen öğrencidir. istediği sorudan başlamak isteyen, zayıf aldım diye ağlayan ama sonra 90 aldığını öğrenen öğrencidir.
bana klasik yapma hoca test et beni diyen talebedir.
Normal şartlarda hiç bir geçme ihtimali olmayan bari atarak belki gecerim diyen aciz zihniyet.
her sinav bir testtir yavrucugum, sen coktan secmeli testi kastettin galiba; seklinde bir cevap almasi muhtemel insandir..
özel üniversiteler de geçen diyalogtur.
türkçe dilbilgisi hatası yapan öğrencidir. zira hayatı boyunca girdiği tüm sınavların genel adı testtir ve test olacaktır. doğrusu için;

''hocam açık uçlu değil, çoktan seçmeli test yapın.''
pozisyon değiştirmek istiyor. rahat bırakın çocuğu..
test, klasik hiç farketmez, g.te gelecek öğrenci söylemedir. lakin, test olursa en azından piyango oynama şansı olduğundan, bir umut testi yeğlemektedir. sonuç ise hep aynıdır hüsran. * * *
anorganik kimya gibi bir derste böyle bir isteği var ise birlikte tüm sınıfa şemsiye açtıracak öğrencidir.
güncel Önemli Başlıklar