bugün

uzun otobüs yolculuklarının baş belasıdır. istanbuldan bindiğim özbilmemney adlı firmanın otobüsünde yanıma oturan adamın ben manchester dan geliyorum ankaraya da otobüsle gidiyorum lol diyen adama içimden hasstir lan dediğim durumdur. Keşke açık sözlü olabilsem.
(bkz: tanımadığın bir kişiyle dertleşmek)
belki de dinleyecek kimsesi yoktur .
Genellikle sözlük yazarlarında karşılaşılan huydur,
amaç içini dökmek, rahatlamak ise en doğru ve güvenli yoldur.
Çünkü tanıdığın insan anlattıklarını bir gün sana cephe alırsa, aleyhine kullanabilir.
Ama eğer tanımıyorsan senin için bir tehlike oluşturmaz.
Ya cok mutludur ya da saftir.
sorunları çok özel değilse mantıklıdır. tanıdığı birine anlattığı takdirde dedikoduya el vermiş olacaktır. küçük bir derdi kartopu olarak düşünürsek ağızdan ağıza dolaştıkça insanlar kendinden bir şeyler kattıkça kardan adamın alt kısmı büyüklüğüne ulaşır.*~ derdinizi anlatırsınız rahatlarsınız çeker gidersiniz.
bazen derdini tasanı hiç tanımadığı bir yabancıya anlatmak daha kolay gelir insana.
tanışmayı anlatımdan sonraya bırakmış olabilir, önemli değil olur öyle.
muhtemelen tanıdıklarından kazık yemiştir. anlatacak kimsesi yoktur ve sanala çok kaptırmıştır.
bana göre sempatikliğin tanımını en güzel şekilde yapmaktadır.
karşısında ki insanın sadece dinlemesini isteyen insandır.
mantıklıdır. bazen insan tanıdığı insanlara kendini eskisi kadar yakın görmez. tanımadığı insanlara içini çok rahat dökebilir. çünkü bir daha o insanı görmeyecektir. *
Kişinin artık dertlerini içinde tutamayıp dışa vurmak istemesi sonucu, anlatabileceği kimsesi kalmaması halidir.
öyle biri olmak istiyorum :\ hep aklımdan geçer hiç tanımadığım adını sanını bilmediğim birine hayatımı anlatmak.
omegle gibi sitelerde bu işi en güzel biçimde yapabilecek olan insandır. gerçekten çok iyi şekilde stres atar, rahatlra.

işini biliyon haa çakal.
dost sandıklarının yanında olmamasıdır. yalnız insan örneği de olabilirler. onları ilk dinleyen kişiye açılırlar, çünki karşısındakinin dinlediğini ve onu anladığını sanalar.