bugün

dostsuz kalan insan halidir. sanal alemin getirileridir.
aklı selim düşünemeyen insandır,söylediği her sözün sonradan aleyhte kullanılma şansı ve ya göte girebilitesi vardır.ne kadar yalnız olursa olsun ne kadar çaresiz hissederse hissetsin dünya nın küçük olduğunu unutmamalı ve kendime sarılır donarım demelidir.
derdi olan insandır. zira derdi olmasa anlatamazdı. hiç tanımadığı birine yardım eden insan kadar, hiç tanımadığı birinin haline üzülen insan kadar da saf ve temizdir.
arada başa bela da olmuyor değillerdir.
tanınmayan insan: aa ne güzel saçların var abi senin.
poisonx: sağol abi.
t.i.: benim bir arkadaşım vardı. onun da saçları uzundu. aşırı dozdan gitti.
px: allah rahmet eylesin.
t.i.: çok iyi bir çocuktu abi. ben dedim kimyasaldan uzak dur diye ama...
px: her türlüsünden uzak durmak en güzeli abicim aslına bakarsan.
t.i.: sen de kullanıyorsun di mi abi?
px: yok ben kullanmıyorum. bi sigaram var arada bir de içki.
t.i.: yok yok sen başka bişey kullanıyorsun. belli.
px: la havle vela...
eğer otobüs durağında otobüs bekliyor ve otobüsün gelmesine milyonlarca saat varsa hemen birini bulur anlatırsınız tüm sorunlarınızı sadece bu kadar da değil hayatın anlamsızlığını falan da konuşursunuz çoğu zaman ancak bu ülkemizde çok yaygın olan bir durum değildir daha çok ecnebilere has bir davranış biçimidir.
uzun otobüs yolculuklarını çok seven insandır.
uzun otobüs yolculuklarında ilk moladan önce arabadan atılması gereken insandır.
hiç tanımadığın insanla konuşmak her zaman daha kolaydır ya da öznel bir şey bilmiyorum. bir dert var içini kemiren, seni tanıyan birine anlatacaksın yok ne diyecek yok ne düşünecek, yanlış mı anlayacak acaba.. daha rahat bir şey, nasıl olsa bir daha görmeyeceğim dersin, anlatırsın her şeyi..
o kişi benimdir. sosyomat üyeliğimi aktif hale getirip derdimi upuzun bir mesajda anlattığım kişi "ayakkolesiyim@hotmail.com ekle tatlım daha ayrıntılı konuşalım" gibi bir cevap atmadan tekrar hesabımı kapatmamla son bulan eylemdir.
Dertlerini hiç tanımadığı birine anlatmanın huzurunu yaşıyordur, daha kolaydır böylesi döksün içini.
o kişi sizi tanımadığı için olaylara dışardan bakıp size bazı konularda fikir verebilir, yada yakınınızdan birine anlatamadığınız dertlerinizi tanımadığınız insanlara anlatarak sadece içinizi dökersiniz ve biraz olsun rahatlarsınız...
yeni tanıştığım birine her şeyi anlatıp da karşımdakinin pek dürüst olmadığını görmüşlüğüm vardır.
muhtemel posta okuyucusudur, en özel dertlerini bile anlatır. doktorla yüz yüze konuşmaktan utanır, ulusal gazetede yardırır.
balık burcu olma ihtimali yüksek insandır. *
psikologa az sonra seans ücretini verecek insandır.
sozluk yazaridir.
hastane personeli olan kişilerin sık sık rastladığı durumdur. Bir başlarlar ilk oğlundan, şu an bana kimse bakmıyor evladım muhabbetine kadar gelir.
derdi başından aşmış insandır. tanımadığı insana anlatması da anlattığı kişinin kendi tanıdığı kimseyi tanımayacağına inancından ileri gelir.
Psikolaga para vermek istemeyen insandir. Aha ben hic tanimadigim birine anlatiyorum. Yine rahatliyorum. Ne gerek var prikologa diyordur.
yakınlarına 2432. defa dertlerini anlatıp onu sıkmış, ama hala içini döküp bitirememiş kişi eylemi. olayları kendi gördüğü gibi başkasına anlatıp, kendini haklı çıkartacak, böylece kendini daha iyi hissedecektir.

tabi bambaşka objektif bir gözün tavsiyesini de almak istemiş olabilir. böyle durumlarda karşıdakini de düşünmek gerekir. sürekli sorunlarından bahsedip onu sıkmamak, onun da dertlerini dinlemek gerekir.

ailenizin psikoloğu okuyom ben yeabildirdi. asjflkjf
tanıdığı kimse kalmadığı için olabilir.*
otobüs duraklarında gününü geçiren insandır.
kimi zaman tanıdığın birine anlatmandan daha kolay olur tanımadığına güvenmek daha kolaydır.
Behzat Ç.'de ki Şule.
Ki akabinde de Behzat ile tanışmaları bu şekilde olmuştu.
Aslında en doğrusunu yapan insandır.
insan hiç tanımadığı birine dertlerini daha rahat anlatır çünkü karşısındaki olaylara tamamen tarafsız bakar.
menfaat dünyasında yaşayanların ketum kalamamalarından vuku bulacak durumdur.