bugün

büyük ihtimalle ilk bakışta saçma gibi ön yargılara kapıldığı için izlememiştir. Şahsen aynı düşüncede iken, tesadüf eseri daha doğrusu mecbur kaldığımdan dolayı a new hope'u yani filmin yapım yılına göre ilk seriye göre 4.filmini izledikten sonra seriye merak salmaya başlamış ve fanatiklerinden biri olmuşumdur.

Kısacası bu arkadaşlara ön yargılarını kırıp filmi yapım yıllarına göre(yani 4-5-6,1-2-3) izlemelerini tavsiye etmekteyim.
günde iki veya üç film izleyen biri olarak ben hala izlemedim ve uzun yıllar da izlemeyeceğim gibi duruyor. daha sırada neler var neler. ona sıra gelmez.
çok şey kaçırmış olabilecek kişidir. tüm bu uzay klişelerinin bu filmlerden türediğini görebilir, o tarihte böyle bir filmin nasıl çekilmiş olabileceğine şaşırabilir.

ya da hiç sevmez, şaşırmaz. mal mıdır nedir?
1968 yapımı 2001: a space odyssey izlemiş biri için çok da önemli bir macera olmayacaktır.

not: turist ömer uzayda *
hiç star wars izlememiş olan insandır.*
(bkz: natela)
cok sey kaybetmesede kaybettigi bazi seyler vardir.
elime aldığım oklavayla jedi teknikleri eşliğinde "ziuvvızzıvvıziuuüvızzınzınzınvvüizz" gibisinden sesler çıkarırken suratıma doğal bi' şekilde mal mal bakan kişidir. yadırgamıyorum.
çocukken bir türlü sevememiştim bu filmi. izlerken yarıda bıraktığımı hatırlıyorum. star wars, uzay yolu gibi filmleri ahanda uzay filmi diye severek izlerdim halbuki. uzay yolunu defalarca izlemiştim. ama hatırlamıyorum şimdi nasıl birşeydi. şimdi de o ne ya filmde elektrikli süpürge oynatmışlar diye izlemiyorum. sanırım bana göre değil bu film. bu kadar seveni olduğuna göre bir güzelliği vardır elbet.
zamanında dünyayı kurtaran adam faciası yaşamış ve bir daha uzayla ilgili film izlememeye karar vermiş olan insandır.
(bkz: star wars ne ya)
varlığına şaşılması gereken insandır. bizim evde bir adet mevcut olup, kendisi yüzüklerin efendisi ve lost izlememiş, hatta yabancı müzik bile dinlememiştir. hayatından da gayet memnun.
bizim gibi yazarları galeyana getirip tepki vermeye iten konudur. bu güne kadar herkesin izledigini dusundugumden bu konuda hic agzimi acmamistim. ne var ki tek degilmisim. ne guzel. ne mutlu.
(bkz: tutaydım kollarından izle diyeydim)
şu andan başlayarak, toplamda 700 dakikasını ayırmak sureti ile bunu aşabilecek kişidir.

sinema tarihinin en önemli serilerinden birisi hakkında fikir sahibi olmak için çok uzun bir süre değildir.
tarzını sevmediği filmleri sadece başkaları izle dediği için izlemeyen güzel insandır.ben başkalarına uyum sağlamam onlar bana uyum sağlasın diye düşünen insandır.
Hiç izlemediği halde, ışın kılıcı fenomeninin o filmde çıktığını (yani o filmde bi klişe olmadığını) bilmediği halde,70'lerin sonunda çekilmiş filmden avatar teknolojisi beklediği halde, robota elektrik süpürgesi dediği halde, uzaylı diye geçiştirdiği halde, sadece mal mal savaşmaktan ibaret olduğunu zannettiği halde, şu anda filmlerin senaryosunda kullanılan bir çok klişenin o filmden türediğini bilmediği halde, ''Çocuk filmi'' diye ahkam kesen insandır. Zaten bu seriyi tanımadığı halde yeren insan da bulunmamaktadır.
jedilerin acizliğini, sithlerin kudretini görememiş olan insandır.
2015 yılında yaşıyodur ve boktan bir filmin hayatını değiştermeyeceğini bilen insandır.
bu entryi görüp, o kişi benim diyen insandır.
Bir eksikliğini hissetmeyen insandır.
(bkz: may the force not be with you)
dedemdir.

adam için varsa yoksa bedia akartürk. gerisiyle ilgilenmiyor.
hayatının 10 saatini falan boşa geçirmemiş insandır.
sosyal mesaj veren filmleri seven bi de hiç izlemediği halde fantastik aleme b.k atan insandır.sen önce neticendeki b.ku temizle cınım.
bir an önce izlettirilmesi gereken insandır.