bugün

YENi BiR TÜR otelcilik felsefesidir. 5 yıldızlı otel artık zenginlerin ve elit tabakanın gideceği yerler olmaktan çıkınca, bu mekanları kıroyum ama para bende modundaki insanlar doldurunca bilindiği üzere, butik otel kavramı iyiden iyiye popüler olmaya başladı.

yani butik oteller "param var, ama parayı bir gösteriş aracı olarak değil yaşam kalitemi artırmak için kullanıyorum. ve benim gibi düşünen insanlarla birlikte vakit geçirmek, entelektüel ve elegans zevklerimi tatmin etmek için, animatörlü bir 5 yıldızlı oteli değil de daha kaliteli ve sofistike, daha az insanın kaldığı bir yeri tercih ediyorum" diyenlerin tercihi oldu.

akabinde bunu biraz daha ileriye taşıdı yaşam guruları. yaratılan yeni tarz oteller -hip otel- sayesinde, otelleri sadece konaklanacak yer olmaktan çıkararak, yüksek zevklere hitap eden bir yaşam mekanı olarak tasarlanmaya başladı. dekorasyonuyla, içerisindeki sanat eserleriyle bir bütün olarak, belli bir kitleye -bok gibi parası olan ama en azından onun yarısı kadar zevke sahip- yönelik hizmet verme parolası belirlediler.

işte bu anlayıştaki oteller hip otel olarak adlandırılıyor. hip otel kavramının türkiyedeki ilk örne nişantaşındaki the sofa hotel dir.
güncel Önemli Başlıklar