bugün

en cok sevenin bile annenin safliginda, karsiliksizca sevememesi, hep bir seylerin eksik olmasi. beddua okurken bile niyeti farkli olan anneyi hic kimsede bulamama. belki bircok erkegin mutsuz iliskilerinin sebebi. kim bilir..

dipnot: gibi degil dikkat. "kadar". o kadar cok.. o kadar karsiliksiz ve cikarsiz. her kosulda. her hataya ragmen. olumune.
elma ve armut u karşılaştırmak .
bunu anladığınızda, en az bir kere ''aşık oldum'' dediğiniz insan yüzünden, annenizin kalbini kırmışlığınız vardır ve pişmanlık yaşamak, olasıdır.
(bkz: eller kadir kıymet bilmiyor anne)
(bkz: kimse senin kadar sevmiyor anne)
hiçbir sevgili, sevdiceğini dokuz ay boyunca karnında tasımadığı için, onu dünyaya getirip ondan bir birey yetiştirmek için ömrü boyunca çabalamadığı için, onun bir parçası olamadığı için, onu canından can katarak, binbir emek, sevgi ve şefkatle büyütmediği için beklenen ama asla gerçekleşmeyecek olan temennidir. zaten öyle bir şey olsaydı, annemizin hayatımızın gözbebeği, her zaman en sevilen ve tapılan varlık olma gibi bir özelliği kalmazdı.
gayet normal olan durumdur. zira, birinde karşılıksız bir sevgi ve davranış biçiimi vardır. diğerinde ise, yapıp edilen, sunulan kadar sevgi vardır.
gibi ile kadarin farkini bilmeyenlerin bi' bok anlayamayacagi durum.

bari igrenclesmeyin. anne cocugunun dudagina yapisacakmis.

yazik ya. nerde yaziyorum ben aq...
çok yüksek oranda doğrudur. insan, anne sevgisine yakın olanına bile denk geldiyse eğer, çok şanslıdır.

en güzel anlatanı için;

(bkz: #4701971)