Mehmet erdem'den beklenmeyecek kadar iyi şarkı.
https://youtu.be/9U2CSiklIpo
kendini bişey sanma. ne kadar çok bilirsen o kadar bela başa.
mehmet erdem şarkısı.
Kendini birsey sanma, ne kadar cok bilirsen o kadar bela basa diye devam eden mukemmel bir muziktir, halada dinlemekteyim. Joyturk akustik versiyonu daha bir hostur tabiki mehmet erdemin sesiyle.
Sınıf diye bir dizi vardı orada daha bir sevmiştim bu şarkıyı. Bir kaç bölüm sonra kalktı dizi ama bu şarkının yeri ayrı.
Bir zamana damga vurmuş şarkı.
mehmet erdemin güzel şarkısı , nedense her dinlediğimde daha çok bağlanıyorum.
kendini bir bok sanma sakın dır.
zaman her şeyi çözer şu beklemek olmasa sözlerini bana yazmış sanki mehmet erdem. ben sınıf dizisi zamanlarında dinlemeye başlamıştım yıllardır hiç sıkılmadım hiç bozulmadı tadı.
şarkı sözü.

küçükken ölümüne aksini savunduğum sözlerdir.
küçüklüğün beraberinde getirdiği saflık ve salaklıkla beraber her zaman farklı olduğumu düşünmüşümdür. özel güçlerimin olduğunu, seçilmiş olduğumu..

bunlar hep amerikanvari dizi ve filmlerin etkisiyle bilinç altına işlenen saçma asalak düşünceler.

küçüğüm oğlum. ne anlarım bilinç altından, üstünden. tek algılayabildiğim, ellerimi bırakarak bisiklet sürmenin incelikleri..

hatta bir ara kimliğime falan bakardım. kardeşlerimle benim kimliğim arasındaki farkları bulmaya çalışırdım. renkler dışında çok fark yoktu.

sanki seçilmiş kişi olsam bu kimliğimde belli olacak amk. tc kimlik numarası yerine sanki da vinci'nin şifresi çıkacak karşıma. bu arada neymiş la da vinci'nin şifresi?

doğum tarihi mantıklı gibi.

her neyse. böyle hayali karakterlerle savaşırdım falan. kazanırdım, bazen kaybederdim. ah ulan, hayal gücümün içine sıçayım. klozete oturup ağ fırlatırdım. işte bunlar hep pokemon.
mehmet erdem çok ünlü olmadan önce pinhani nin diye anılan sınıf dizi müziğidir.
aile baskısı mağduru kalmış kızların kendini farklı gösterir. "biz böyleyiz işte " veya " böyle yaşıoz " diye belirtip fotoğraflar çekilmekle uğraşan türk kızlar için yazılmış mükemmel parçadır. klipte dinlediğimde mazhar alansonun sesi gibi geliyor.
mehmet erdem'in insanı durduk yere mahveden şaheseri.
mehmet erdemin boğazına balgam kaçmışçasına söylediği şarkıcık.
şaka lan şaka güzel şarkı.
doğru söze ne denir..

http://www.youtube.com/watch?v=Zxh2Oh58nwA
internette dinlemeden önce mfö nün söylediğini sandığım harika bir şarkıdır.
sözlerini defalarca duymuş olmama rağmen sevdiceğimden dinlediğimde bambaşka olmuş şarkı.
müthiş bir pinhani şarkısı. zaten bu adamın sesi içimi bir hoş ediyor...
bu sarkıyı ne zaman arabada dinlesem gazı köklemek geliyo içimden. dönerken falan el freni bile çekiyorum. * o derece gaza geliyorum yani.
serbest çağrışım;

(bkz: bir gün belki hayattan)
Tekrardan karsima, o boktan pilli radyomdan o tiniyi duydugumda cikiverirken sanki eski bir dostuma yolda rastlamis gibi oldum. Biraz umutvari birazda eksiklik cekmedim desem yalan olur. Iyi ki tekrar karsima cikmis bu sarki. Belli ki ozlenmis.
mehmet erdemin o ulvi sesiyle taçlandırdığı eserdir.
mehmet erdem'in harika bir şekilde okuduğu fenalar fenası bir şarkı. lakin dikkat etmek gerekir, bu şarkıyı fazla dinlemek adamı alkolik yapabilir.
hakim bey i siktir et. mehmet erdem'in kendini kanıtladığı şarkı.
şarkı fena değilmiş.
http://www.youtube.com/watch?v=PcWGY3ORQOQ