bugün

harcağını zamanın, emeğin, paranın vb. şeylerin karşılığını bekleyen insandır.. haklıdır, hakkıdır..
en uyuz insan tipidir. hayatta her şey insanın istediği gibi olmaz. tersi olursa dünya üzerindeki insan varlığının bir anlamı olmaz.
her seyi plana koymasi gereken insandir. surekli degisen yasama kosullarini goz onunde bulundurmali ve esnek planlar yapmalidir.
idealist insandır. amacına ulaşmak için çok çalışmalıdır.
herkesin örnek olduğu/olabileceği insan tipidir.
yani istediği şeyden emin olan herkes, her şeyin de istediği gibi olmasını ister. istemeli en azından. ben henüz "ya işler de tam istediğim gibi gitti üühühühühühü" görmedim. yoksa ben mi denk gelmedim?
önüne çeşitli ebat, tip, renk ve malzemeden üretilmiş sopalar konup hangisini istiyor ise onunla dövülesi insan modelidir.
herkes oyle ister. tek bir insan yoktur her sey istedigim gibi olsun diyen. sadece bu duruma gem vuran vardir vuramayan vardir. o da insanlik zaafidir. bazen cidden fazla abartilir. neden kus sutu eksik diyebilir. boyle bir zaafa peygamber sabri gerekebilir.
simariktir.
kişisel hırsına sık sık yenik düşen insandır. amaçlarına ulaşmak için insanları kırmaktan çekinmez.
henüz gençtir.
zamanla her istediğinin olmayacağını değil, her şeyi istememeyi öğrenecektir.
fazla titiz insan cesidi olarak lakabi "cins" olarak yerini bulmustur.
her insandır. olaya farklı bir açıdan bakıldığında kim istemez ki herşey kendi istediği gibi olsun ? ama bazı insanlar bunun imkansızlığını anlamadan , bu düşünceyi eyleme dönüştürmeye kalkarlar. aşırı hırs sonları olabilir. ama eminim ki herkes içten içe düşünür herşey benim istediğim gibi olsaaa hayat bayram olsaaaa diye ama sadece düşüncede kalır.
mükemmeliyetçi karakteri ağır bastığı için başak burcu olması kuvvetle muhtemel insan tipidir.