bugün

daha evvel yapmak istediğim ancak sevgim ve sadakatimden dolayı gerçekleştiremeyip kendimi başkalarına adadım
, sevdiğime adadım.

yurtdışında yaşıyordum zaten ancak sırf sevdiğim için, ona duyduğum sadakat için geri geldim, kariyrimi siktim attım resmen ama gözümde bile değildi kariyer. sonuçta sevdiğimin yanında olacaktım. kendimi bütün her şeyin karşısında duracak kadar cesur zannederdim. aşkımın bir bedeli vardı bunu bile ödemeyi taahüt ederdim ancak bu bedeli bana biricik sevdiğimin ödeteceğini hiç düşünememiştim. sonuçta bıraktı gitti beni, güvenin, sadakatin, aşkın ne kadar yalancı birer duygu olduğunu gösterdi. şimdi zerre güvenim yok kendime. bir kadın bana güven dese siktir lan derim. aşkım bana sadık kal dese içimden hadi ordan kaşar derim. 1.5 sene geçti üzerinden ve hala kendimi toplayamadım, sonrasında bir ilişkiye girmeye bile korktum.

ve nihayet daha evvel yapmadığım bu olayı gerçekleştiriyorum. bulduğum bir burs ile temmuzda amerika yolcusuyum. dönmemek üzere gidiyorum. master artı doktora programı 7 yıl sürecek. sonrasında da orada kendime bir hayat kurmayı düşünüyorum.
ancak kalbim kırık.
(bkz: sana git diyemem ama kal demekte gelmiyor içimden)
Yakında geçecektir. Az sabır.
sınav etkisiyle kafada oluşan fikirdir.
Yarın sabah ilk otobüsle yapacaktım bunu ama akşam otobüsüne kaldı. O kadar fakirim ki ilk uçakla gideceğim bile diyemiyorum.
intiharla sonuçlanabilecek durum. Zira her şeyi sadece ölümle bırakıyor insan. Ve ne güzel ki hepimiz birgün çekip gideceğiz.
suan ihtiyaç duyulan şeydir. ama öyle otobusle fln değil. olacaktı vip bir minübüsum, cekecektim gidecektim ege akdeniz.
-nereye gideceksin peki; gidecek yerin mi var?

-hayallerin büyükse gidebileceğin yer de çoktur.
Son zamanlarda fazlaca icimden gecirdigim istek.
Fakat gidecek yerim ve gecinecek param yok.
Kirip dizimizi oturuyoruz sonra.

Bu hisse kapildiginizda icinizden bese kadar saymayin ise yaramiyor.
bazen dayanamazsın. şehir de, kalabalığı da, arkadaş bildiğin yabancılar da üstüne gelir durur. o zaman bir çanta doldurup yollara düşer, kayıplara karışırsın.
zaman zaman yapılması gerekendir. başka türlü hayat çekilmez.
(bkz: füg olmak)..
arada bir yoklayan istek.
boğucu hayatın akışından kaçış isteğidir. yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim. biner bisikletime giderim arkadaş. bi çadır bi tulum yeter bana.
kıymet bilmez sevgili yüzünden yapılmak istenendir..
sorumluluklarınız artık sizi aştığında gelir. kendinizi uçan toz zerresinden bile sorumlu hissedersiniz. Amacınız kimseyi görmemek değil hiç bi şey yapmamaktır. sadece durmak düşünmemek bile.
lafta en çok söylenen ama en az uygulamaya geçirilebilen istektir,
in to the wild hevesidir, tabi bazen tuvalete gitmeye bile üşenenen insanlar olarak büyük çelişkidir.
Kiyamiyorum ama hicbir seye. Yoksa hayattan da cekip gitmek isterdim.
(bkz: olur öyle der gürbey)
genellikle final döneminde gelen istek.
Genelde sevgiliden ayrılınca gelir bu hissiyat. Bende şu an aşırı derecede bulunmakta.
bir ara gelir ve geçer. dünyada milyonda bir filandır dönmemek üzere giden. döneceksen adı seyahat olur zaten. (bkz: tatile git geçer)
Kiyamiyorum ama hicbir seye. Yoksa hayattan da cekip gitmek isterdim.
Yanında uyurken birden uyanıp sana bakmayı özlüyorum. Hem de çok... Kopup gitmek istiyorum senden. Geride bırakmak, denize dökmek, havaya savurmak ya da ne bileyim, Sana dair ne varsa yok etmek. Onlarla birlikte yok olmak....

Böylesi bir istektir işte... Ama gidemezsin.. Gitmekle gitmiş olunmuyor ki zaten... Sen gidersin ama.. Aklın kalır.. Kalbin kalır... Ruhun kalır.. Gidemezsin..
gusül alınmalıdır sonra yolda başımıza kötü şeyler gelebilir.
yapmak istediğim eylemdir. bembeyaz bir sayfa açmak, bir bilinmezde. ne kadar dert, tasa hepsi geride. ne sana sıkıntı yaratacak nede seni merak ettirecek kimse. herkes burda yaşantısına devam ederken sanki başka bir hayata geçmek. belki göze alacağın tehlikelerle çok iyi bir iş. belki seni gerçekten anlayan, güven veren, güzel bir sevgili.

bilinmez bir şehrin sana sunacağı garip olanaklar.

bu gidişle illa ki birgün gerçekleştireceğim eylem.

bekle beni izmir, seferihisar foça; bekle beni aydın, bekle beni muğla yada çanakkale. bilinmeze yürümek, bekle beni..