bugün

tam metin, "her üniversite bitiren iş bulacak diye bir kaide yok" ama karakter sınırına tosladığından değiştirmek zorunda kaldım. sayın başım bakanım canım, ciğerim, her şeyim, recebim, tayyipim, erdoğanım'dan özür diler, uludağ sözlük'ün kodlanmasından emeği geçen herkesi kınarım. coderlik yan gelip yatma yeri değil arkadaşım!

başbakanımız, canımız, ciğerimiz, her şeyimiz recebimiz, tayyipimiz, erdoğanımız'ın güzide ağzından dökülen bir inci dizisi daha.

başkanımızın dokuz eylül üniversitesi'nin akademik yıl açılışında yaptığı bu demeçle bizi bizden almıştır gerçi. askerlik yan gelip yatma yeri değil, üniversite sonrası iş bulma yeri hiç değil. tabi ki üniversite iş amaçlı okunmaması gereken bir eğitim kurumu ama mezun kişilerin hayatlarını nasıl idame ettirecekleri de ayrı bir merak konusu?

(bkz: şaka mısın sen arkadaşım)

http://www.milliyet.com.tr/...860&ref=haberici
(bkz: öpeyim başbakanım)
başlığı sol framede görünce kesin rte sözüdür dedim ve bildim. bu bir altıncı his mi yoksa bizim başkan... neyse ben bir şey demiyorum ya.

tanım: rte sözü.
(bkz: rte nin 6 nesil olması)
(bkz: #6112028)
(bkz: her ünv bitiren iş bulacak diye bir kaide yok)
bu konuyla ilgili tartışma yukarıdaki başlıkta dönmektedir ki kendisi deminden beri sol frame'de cirit atmaktadır, öyle gizli saklı da değildir. azıcık arayın da inanın be kardeşim.
-her üniversite bitiren iş bulacak değil ya...
+atma recep din kardeşiyiz.
-bu sefer doğruyu söyledim bence. diplomanı da al git!
(bkz: her oy kullanan doğru karar verecek değil ya)
doğru söylüyor adam. adamın kendi çocukları bile iş bulamadığından gitti de amerikalarda iş buldu çalışıyor. sizde gidin efendim tuatn mı var sizi buralarda.
**
olması gereken için (bkz: herkes üniversite okuyacak değil ya)
Başbakan'ın sorunların üzerine yatma politikasıdır. Peki işsizlik var mıdır? vardır. O zaman bir başbakan'ın bunu olağan bir durummuş gibi göstermesi yerine çözüm bulması gerekmez mi? Gerekir ancak malumunuz: Burası türkiye.
"doğdu diye insan muamelesi görmemeli herkes" cümlesiyle eşit önerme.
türkiye koşullarında söylenmiş en talihsiz sözlerden biri.
sanki türkiye'de millet keyif için okuyor.

meslek sahibi olmak için okumayan kaç kişi var allasen.?
üstelik bu cümleyi kuran başbakanın avrupa'yı referans alarak türkiye için böyle bir önermede bulunması, cümlenin talihsizliğini ikiye üçe katlıyor.
doğru doğru tabi.
zaten siz üniversiteleri de hobi niyetine açtınız. pıtırak gibi yaydınız her şehire ilköğretim mantığında işleyen okulları. ordan mezun olan insanlar o eğitimle sadece mezun oluyorlar. iş sahibi de değil.

lütfedin sayın başbakan. aralarında sizi körlemesine destekleyen, biat eden oy veren kelleleriniz var.
recep tayyip erdoğan'ın başbakan, abdullah gül'ün cumhurbaşkanı, akp'nin hükümet, fethullah gülen'in adam sayıldığı bir ülkeye müstehaktır.

sözüm meclisten dışarı...
doğru şöylemiştir son padişah tayyip hazretleri. siz dua edin şimdilik okumak için üniversite buluyorsunuz. bir zaman sonra sadece camilerde kuran kursuna talim edip, ömrünüzün sonuna kadar hatim indireceksiniz. demedi deme

(bkz: herkes hakedildiği gibi yönetilir)
okumayın, ananızıda alın gidin diye devam etmesini beklediğim rte sözü.artık korkmaya başladım belki de geç kaldım bunun için bilemiyorum ülkeden kovulmamıza az kaldı galiba.
dogru bir tespittir. bir kismimiz istedigimiz bir ise girmek yerine diplomalarimiz rehin tutuldugu icin istemedigimiz yerlere sutlanacagiz (bkz: tip fakultesi) (bkz: mecburi hizmet).
durmak yok, yola devam!
ha 3 üniversite okumuşsun ha akraban belli mertebelerde sözü geçen biri olmuş olaçağı buydu sonuç..
beyin göçü..
- her üniversite bitiren iş bulacak değil ya.
+ di mi ama...
- askerlik yan gelip yatma yeri değildir.
+ hay ağzını öpeyim.
- ananı da al git burdan!
+ bravvvo abi.
- olm kunil misin sen, her söylediğimi onaylıyosun?
+ yok recep abi o değil de, cigara sende istasyon oldu, senin kafa da bi milyon oldu, patlatıyosun ironileri. hani keyfini bozmayayım dedim. sen içme artık istersen, bence 10 numara olmuşsun, yeter gari...
türkiye için doğrudur.

lan adını bile üniversite seçerken ilk dafa gördüğün, mezun olunca zerre yapacağın işten haberin olmadığı halde yazdığın bölümden mezun olunca kusura bakma ama arkadaşım "üniversite mezunuyum ama işsizim" demen salakça.

türkiye tamam istikrarlı bir ülke değil bu konuda, ama ortada bariz gerçekler var yahu, üniversite 100 tane öğretmen adayı alıyorsa bunların sadece 10 tanesi iş bulabiliyor. sen bu gerçeği bilip, öğretmen olucam diyorsan, diplomayı aldıktan sonra diplomalı işsizim demeye hakkın yok senin, kimse sana iş garanti etmedi, üstelik tüm gerçekler önündeydi. türkiyenin durumu bu.

herneyse; işyeri olmadan yeni bölümler açmaya, olanların kontenjanını yükseltmeye devam.
(bkz: Peki siz ne işe yararsınız devletlum)
her önüne gelen öküzü başbakan yaparsan, bir gün duymanın kaçınılmaz olduğu saçma sapan bir sözdür.
babamın sürekli söylediği bir sözü aklıma getiren laf. bu ülkede herkes mühendis herkes masa başı işte çalışır ise kim çöpçü olacak kim usta olacak. ya emir alacaksın ya emredeceksin. bizim millet hazıra kolay yoldan para kazanmayı sevdiği için hep problem. bizim karşımızda adam 4 ayda beri çalışacak garson arıyor. hala giden yok üstelik merkezde. ama bizim milletimiz garsonluğu kendine yediremez. üniversite mezunu garson olmaz.
muhtemel tayyip sıkışları.