bugün

prof. dr olan(!) orman ve su işleri bakanımız veysel eroğlu'nun müthiş ekonomik tespiti.
görsel

tabi bakanımız bunu söylerken çin'in nüfusunun 1.5 milyar olduğunu düşünerek içler dışlar çarpımı yapmış, çıkan rakamı kafasında dolar paritesine vurmuş ve bu müthiş tespiti yapmış.
helal olsun.

yalnız lütfen çinli diye korelilere kiraz ve lokum yedirmeyelim arkadaşlar.

bu arada sayın bakanım, hindistan'ın nüfusu da 1 milyar 300 milyon falan.
onu da bir değerlendirir misiniz?
Zannımca akp'li bakanların beynine giden damarlarında bir sorun var.
Belkide yanılıyorumdur, sadece hitap ettikleri kitlenin kapatisesine göre düşünüyorlardır.

Ya da düşünmüyorlardır.
Ve bu adam bakan lan! Şaka gibi ama eşek şakası.
detayında ne var hangi cümlenin sonuda getirdi, ne ile ilgili hay protez abi bari sen solcular gibi muhalefet etme bari ya.

bir bakan için yine de komik bir tespittir.
Çinli kendi lokumunu kendi yapar. Adam bize sarımsak satıyor la. Lokum ne ki?
Çinlide isim yoktu lokum kiraz alan Türkiye'den lokum arasına kiraz koyup yiyem diyordu yaw he he.
Hemşehri olmaktan utandığım bakan söylemi.

Lokumun da karizmasını yerle bir etmiş. Yalvarırım sus.
görsel
(bkz: herkes bi lira verse)
Zaten uyuyamıyordum bunu görünce gülmekten iyice uykum kaçtı. nasıl insanlar tarafından yönetiliyoruz ya hahah 4 yaşındaki kuzenim daha mantıklı tespitler yapıyor.
Sözlük trollu açtı kesin gece gece hangi puştun aklına nerden geldi acaba bu hahahaa diye girdim, bakanın sözüymüş kanım dondu...
bütün çin müslüman olursa sen o zaman gör şenliği,
hele sünnetçiler,
o gün ülkede sünnet bayramı ilan edilmezse ben de bişi bilmiyorum.
Her cinli bir kere tuvalete gitse su biter. *
komik geliyor ama böyle anlaşmalar var. 5 milyon turist sözü vermişliği var çin'in türkiye'ye. verilen bir tavize karşılık durumu kotarmak için böyle şeylerle avunuyorlar.
her çinli bir kere hele hele dese, ooooo ne olur sen düşün hele.