bugün

maalesef her yeni yılda tekrar eden, insanı tarifsiz ve derin bir kedere sevk eden hayal kırıklığı.

sanki çok aktifmişim, sanki işten başımı kaşıyamıyormuşum gibi her yeni senenin ilk haftasında, acayip şekilli ajandalar alırım.

üstelik artık hemen hemen hiç kimse ajanda kullanmaz, mobil telefonlarından birçok şeyi hallederken.

"olsun, belki bu sene bu ajandayı doldururum" diyerek yine gittim 80 tlye ajanda aldım.

belki bu sene bin bereketli bir yıl olur. kim bilir?

arkadaşlar siz de benzer şeyler yaşıyor iseniz, paylaşmanız beni çok mutlu eder. teşekkür ederim.
Ben o durumu tarihsiz defterlerle çözüyorum. Anlamam zaten ajanda konusunu. Her günü aktif bir şirkette değilse boşa israf geliyor bana. Ben alırım tarihsiz ajandami atarım tarihi hangi güne ne diyeceğim varsa.
Yıllardır günlük tutarım kacirdigim gün boş kaldıkça yıllık ajanda defterini de kapattım.
Sürekli oradan buradan ajanda gelirdi, en son müşterim onlara yaptığım ajandadan göndermişti. Evde öyle bir köşede durur kapağını açmışlığım yoktur.

O kadar düzensiz ve uzun vadeli not tutmam gerekmeyen bir hayatım var ki kafam rahat.

işle alakalı günlük karalamak gereken notları da herhangi bir müsvedde kağıda karalar, bir iki gün sonra çöpe atarım.