bugün

her babanın mutlaka bir gün dahi olsa izlediği, pazar kahvaltılarının vazgeçilmezi, ilerde baba olunca yapmak istenilen bir ritüeldir bu filmler.

bu nesli çocukları hala hayatta ve baba olmanın tadını bu filmler ile çıkaracaklar. biliyorum.
Yıllardır eskimeyen trt geleneği. fena da değil diye düşünüyorum.
bir tek benim babam izliyor zannedip trt babamın hatrına mı yayınlıyor diye düşünürken buraya yapılan yorumlarla babamın yalnız olmadığını keşfettim.
her 40ını geçmiş babanın vazgeçilmezi olan filmlermiş.
Bende sadece benim babam herhalde her pazar kahvaltı yaparken, bu kovboy filmlerini izliyordur diye düşünürken başka babalarında aynı şekilde bu filmleri izlediğini öğrenmek güzel oldu. Çok kaliteli filmler olmasada babam büyük bir zevkle izler, nostaljik herhalde.

Edit, büdüt: Valla üstte ki entry'i okumadan girdim. Bu kadar aynı durumdaymışız yani, gerisini siz düşünün.
Harika köpek Lassie ile başlamış ve devam eden gelenek. Vahşi batı tarzı filmler pazar sabahlarının vazgeçilmezidir.
babamın pazar günleri televizyonu ele geçirme sebebidir.
izleyen babalarımıza amcalarımıza uzun ömür diliyorum, bitmeye yakın bir kuşağın önemli harcı alemidir.
(bkz: iyi kötü ve çirkin)
(bkz: bir kaç dolar için)
tek kanallı dönemi görenler için nostalji olan filmlerdir. eski güzel günleri yad etmek için izlenebilir. 1980 lerde pazarları özlemle beklerdim.
müzikleri ve kadınları çok güzeldir bu filmlerin.
sıcak bir pazar günü buzlu buzlu çay ile izlenebilecek filmlerdir.
ulan boşuna senden başka izleyen var mıdır acaba diye adama yüklenmişim.

şimdi sevindim, babam normal adammış.
O kadar çok izleyen baba varmış ki "kovboy filmi izleyen babalar" adlı parti kurulsa tek başına iktidar olunabilinir.
çocukluk anısı.
babamın ezberlediği filmlerdir. ayrıca iyi ya da kötü bir dönemin kültürel birikimi olmuş filmlerdir.
(bkz: trt haftasonu western kuşağı)
babasını özleyenler , baba olanlar ve baba olmak isteyenlerin pazar ritüeli. başlar birazdan. komançi istasyonu bu haftaki filmin adı ~swh
insanlarin nostalji ihtiyacini giderme amaclidir.

trt bilir ki, nostalji insana iyi gelir bazen. o sacma salak filmleri izlemek iyi gelir bazen insana. bizlere cocuklugumuzun masum anilarini hatirlatir bazen.
trt neyi bilir amk. başka yayınlayacak filmi yoktur.
pazar sabahları baba sayesinde iznilen filmlerdir.
içlerinde brokeback mountain'in asla olmayacağı kovboy filmleri kuşağıdır.
Bugünkü "komançi istasyonu"dur. Geçen hafta ki kadar güzel olacağını tahmin etsimesem de, iyi gidiyor.
Babamın kaçırmadığı western filmleridir sadece trtden kaynaklanmaz ciddi ciddi western koleksiyonu var adamın zamanında biri tsk' dan istifa et gel seni süvari komutanı yapalım görevine orada devam et dese pederin koşa koşa gideceğine eminim.
Ulan bir tek benim babam izlemiyormuş dedirtendir. Pazar gününün rehavetiyle saat 10.30 da uyanırsınız. Kahvaltı hazırdır ve televizyonda her şeyi tamamlayan bir kovboy filmi sürüp gitmektedir.
istisnalar hariç 80 ve 90 neslinin kovboylara karşı büyük sempati kazandıran dizilerdir. hatta oynadıkları hayali oyunlarda atçılık adı altında kovboyculuk oynadıkları da bilinir. yeni neslin bundan nasıl etkileneceğini önümüzdeki yıllarda göreceğiz.
bazıları güzeldir. ama nedense efsane olmuş clint eastwood filmleri yayınladıklarını hiç görmedim.