bugün

Hangi haber bültenini açsam,hangi savaş görüntülerine baksam,hangi gözyaşlarını çığlıkları işitsem,şu günlerde ve neredeyse son yüz yıldır hepsinin içinde çoğunluğun müslüman olduğu veya icma-i ümmet tarafından yönetilen islam ülkelerini görüyorum. Neden peki ? Kendimce kısa ve çok basit tek cevabı hoşgörünün dini olan islamiyetin çok ama çok yanlış ve tehlikeli yorumlanması sebebiyle körelen beyinler,hiç gerçekleşmeyen veya engellenmeye çalışılan akademik ve bilimsel çalışmalar olarak görüyorum. Efendim Türkiye mi ? buyrun buradan alın !
yerinde bir tespittir.
islam hukuku ile yönetilen her ülkede var olan bokluktur.
kuranda yazan ve şu sıralar azan gerçektir. demokrasi, kapitalizm, etnik özgürlük, terör, cart curt...bunların hep hikaye olduğunun asıl kavramların kutsal kitaplarda yazdığının ve bu hislerin yolundaki amaca hizmet ettiğinin kanıtı olan gerçektir. hakikat ve inkarına şartlanmış olanların savaşı çok daha derin kavramlara yaslanmıştır.

:israilin oğulları ve onun işbirlikçilerinden kaynaklanır. son numaraları hoş görülü demokrat dünya liderleri ve islamcı görünen şeytan liderlerdir.
ezbere laf pislemekten başka birşey değildir.

kimmiş o hukukla yönetilen ülkeler?

halkın müslüman olması ayrı, devletin islam hukukuyla yönetilmesi ayrı bir şeydir. müslüman toplumların en büyük sıkıntısı: diktatörlerdir. bunlar kiminde bir aile, kiminde parti, kiminde ise ordudur. hepsi atanmış, belirlenmiş, sınırları emperyalistlerce çizilmiştir. emperyalizm ile çalışır, emperyalizme çalışırlar.

asıl bok emperyalizmin kendisidir. asıl bokluk; sapla samanı birbirine kafa bulandırmak için karıştıran zihniyettedir.
(bkz: sistem ve emperyalist köpek mağdurları(!))
sapla saman ayrı tutmak gerek. genel olarak evet, müslüman ülkelerin hemen hepsinde bir maraz vardır, ama bu dinleri ile ilgili değildir. küresel çakallar öyle bir oyun oynuyor ki sap ile saman nazaramızda karşıyor.
(bkz: her hıristiyan ülkede bir noel baba var)

olmadı.
inkar edilemez bir gerçekliktir. karşı çıkmak için genellikle "müslümanlık bu değil" türünden laflar kullanılır. ufacık yaşta çocukların evlendirilmesi, allah adına cinayet işlenmesi, ülkelerin kafalarına göre cihat ilan etmeleri, yaşasın şeriat diyip insanları diri diri yakılması ve yakanları savunan kişinin milletin oy vererek getirdiği adalet bakanı olması gibi şeyler sadece islamın var olduğu ülkelerde görülmektedir. içlerinde en iyi durumda olan türkiye'de bile 7 gencecik insan öldüğü zaman neden öldükleri, ne tür ihmaller olduğu değil yok yarı çıplaktı, yok esrar vardı gibi ölümlerini meşrulaştıracak iğrenç bir zihniyet görmekteyiz. bu tutum sadece yobaz yayın organlarında değil, birçok insanda görülüyor. eh o zamanda sürekli " bunlar islama zarar veriyor " denilince insan merak ediyor gerçek islam nedir diye?
hırsızın hiç mi suçu yok misali değiştirilmediğine inanılan kuran-ı kerim varken ve bu kitabın evrensel ve herkesin anlayabileceği şekilde yazıldığı savunulurken milyonlarca insanın böyle bir tutum sergilemesi sorunun islamın kendisinde olduğu izlenimi yaratıyor. körü körüne islamiyeti savunmaktan vazgeçip günah olduğu düşüncesini bir kenara bakıp biraz sorgulamakta fayda var. dinin dominant bir şekilde hüküm sürdüğü ülkelerde zerre demokrasiden söz edilemezken biz demokrasiden söz ediyoruz.
acaba neden islamiyetin olduğu bütün ülkeler en az 3. dünya ülkesi konumundalar?
zamanına uygun olan bir inancın günümüze uymamasından dolayı olmasın?
kutsal kitabın ilk ayeti olan "oku" emrini, sadece okumak ama anlamamak, buna yorum katarsa kendince uygularsa, cahenneme gideceğine inanan insanlar yüzünden, ve bunu okumayanlara böyle anlatan insanlar yüzünden müslüman ülkeler geri kalmaya mahkumlar. öğrenmek, okumak, bilim, ilim her neyse faydalı şeyler ülkeye girmediği sürece de bu böyle devam edecek.
boktan kasıt dünyayı kana bulayan ülkenin insanları ise evet bu boklardan her müslüman ülkede bol miktarda var.
(bkz: afferim çok iyi düşünmüşsün)
yerinde tespittir.
(bkz: uyumayla olacak şeyler değil bunlar)
doğru önerme. misal türkiye'de de fındık beyinli yobazlar var.

edit: a-aa!! bi'tanesi beni eksiledi!!!!

edit-2: eksi veren arkadaşlara birkaç şey söylemek istiyorum. anladık eksiledin, müslümansın, kimse senin dininle alakalı kötü imalarda bulunamaz... hayırdır? yoksa sen yobaz yokmu sanıyordun türkiye'de? nedir bu zıtlık bu muhalefet?sanki sana laf attım...demekki yaran var gocunuyorsun arkadaşım kusura bakma...takkeni al, cüppeni giy çek git...
doğrudur. o * adıda nedir acaba ? savaş mı yoksa ? her müslüman ülkede bir savaş var doğru .ırak ,filistin ,afganistan,pakistan ... bu ülkelerde ki savaşları kim çıkarıyor acaba?insanların böyle üzüntü veren durumlarda bile din konusunu dile getirip , masum olanları savunmaması ne garip değil mi ? ölenlerde mi suç öldürenlerde mi ? her suçu müslümanlara atmaya meyilli olan insanlar çok fazla .
her musluman ulkede bir bolluk var ama ne çare kullanmayı bilmedikten sonra bu söz degişime ugramış ve her musluman ulkede bir bokluk var haline almış bir durumdur.
müslüman olmayan fakat müslüman olan ülkelerden daha güçlü olan ülkelerin sebep olduğu söylenir..
ülkelerin dininin olması gibi bir varsayımla yola çıkıp yolun başında çuvallamış tespit.
bahsi geçen ülkede/ülkelerde yönetim şekli islama dayanıyorsa doğru olan bir önermedir. bunun sadece islam için olmadığını, bütün dinler için geçerli olduğunu belirtmek gerekir.
(bkz: teokrasi)
(bkz: kedidir kedi)
gariplik şudur ki; müslüman ülkeler bilime inanmazlar. bilim adamları kanıtladıkları herşeyi getirip müslümanların gözüne soksalarda yook, onlar için kitapda ne yazıyosa odur(kuran-ı kerim). sanki kitaptaki herşeyi uyguluyolarmış gibi! enteresan; bu insanlar bulundukları çağa ayak uydurmuş teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmakdalar. ama gel gelelim bilim yalandır onlara göre, onlar evrime değil toprakdan varolduklarına inanırlar.

suyun olmadığı yerde canlı oluşur mu? oluşmaz, varolamaz yani.

ben müslüman mıyım? kimliğimde öyle yazıyo ama ne istersem oyum. özgürüm !
gariplik ülkelerin müslüman olmasıdır. ülke müslüman olmaz canım ciğerim. insan müslüman olur. "küba müslüman oldu sayın seyirciler. ismini de kübra olarak değiştirdiğini açıkladı" oldu mu? e olmadı tabi a.q.
doğru insan olan her ülkede garipliğin tarih boyunca olmasıdır. Kim 'israil'de hiç gariplik yok' diyebilir ki? Ya da amerika'da. Peki almanya? Kaç gün oldu, eline silah alan bir liseli çocuğun bütün okulu mermi manyağı yapması. Normalse bunlar evet biz müslümanız allah belamızı verecek!
normal karşılanması gereken bir durumdur. zira dikkat edildiğinde her hristiyan ülkede de bir gariplik vardır. müslümanlığın ve hristiyanlığın bir din olduğundan hareket edecek olursak, sonuç olarak d, d, dıt dıt dıt...
efendim müslüman ülkelerde gariplik yoktur. başlığı açanın şahsi garipliği ve saçmalamasıdır.

böyle bir başlığa nasıl bağımsız bir entry girilebilir ki? ilk entrye cevap yazsanız başlığa hitab etmiyor diye silinir. önce başlık açma adabını öğrenin sonra sıçın şu başlıkları.
güncel Önemli Başlıklar