cesur olmak.
zamani gelince anasinin evinden ayrilacak gardesim. oyle iki gunluk omurmus, sevdiklerimmis anlamam ben.
Çocukluk yıllarında mahalle erkeklerinin arasına katılma isteği ve bu istek için çabaları. Ergenlik çağında masturbasyon. sınıfındaki ve okulundaki kızları düşünüp ereksiyon olma. Lisede kızlarla çıkma. Bıyık traşı. Sonra sakal traşı. Halı saha maçları. Üniversite de içki ortamlarında bulunma. Askerlik(ben karşıyım ama). Evlenmek. Eve bakmak tabirini yerine getirmek.

Yukarıda erkeğin dönem dönem yapması gerekenleri yazdım... (bkz: gerçek erkek)
Şu ölümlü dünyada kendinden sonrakilere iyi bir doğa bırakmak.
kızları insan yerine koymamak.sürüm sürüm süründürmek.her fırsatta laf sokmak.alınan mesajlara çok geç ya da soğuk cevaplar vermek.onu sevdiğini asla söylememek.asla ilgi göstermemek.romantik olmamak, mümkünse odunun önde gideni olmak.başka türlü bağlanmıyorlar çünkü size.
parasına sahip çıkmak.
maç izlememek, bu kadar sıkıcı olmamak.
hayatta güçlü durmak.
müslümansa, sünnet olmak. ha bir de adam gibi sevmek.
yemek yapmak, sevgilisine prenses olduğunu hissettirmek, tamirat ve teknolojiden anlamak.
ayakta işemek.
kadınla erkeği ayıran en bariz özellik kanımca.
amcalara pipisini göstermek.
evin geçimini sağlamak, iyi baba olmak.
temiz olmak.
ikinci bir kadını her zaman yedekte tutmak.. kadınların sağı solu belli olmuyor çünkü.
Kaç yaşında olursan ol, ne kadar cool takılırsan takıl küçük çocuk sana bir oyuncak telefon veriyorsa konuşacaksın.
ayakta işemek.
sıçtığı boka, küçük bir dağ yaratmış edasıyla bakmak.
dayak yiyin. kavga edin ama güzel bir dayak yiyin o zaman az daha olsa dayak yemenize rağmen üzerinize bir cesaret geliyor.
götürgen tayfa üyesi ise, bir gün jübilesini yapmak.
insan olmak yeterli.
kaçmadan bahane bulmadan vatan borcu namus borcudur diyerek askere gitmek.
dişlerini fırçalamak. bıktım ya fırçalayın şu dişlerinizi valla zor bir şey değil.
Araba kullanmayı öğrenin. Direksiyonu 2 elinizle tutmayın direksiyonda kanbur oturmayın. Karı gibi araba kullanmayın erkek olun lan biraz.
Ergenken saça 1 avuç jöle sürmek. Bu aşamadan geçmemiş olanlar, tüm hayatları boyunca başarısız olurlar.