bugün

evet bugün bunu gördüm. Facebook'da hrant dink için yapılan yürüyüşlere sitem edilen bir yazının altında.Utanç verici. hepimiz ermeniyiz de demedim hepimiz ogün samast'ız da demedim. ama ermeni olsun , kürt olsun , yunan olsun kısacası hangi ırktan olursa olsun insanların sokak ortasında öldürülmesine karşıyım. yahu bir insanın ölmesinden bahsediyoruz burada. Bir insanı öldürme hakkını kendinde kim , nasıl buluyor yahu !? Bu kim olursa olsun tepkimizi koymamız gerekir. insanları öldürenleri savunmak , desteklemek nasıl bir evrimden mahrum kalmış beyinin ürünüdür ? Hrant Dink'i tanımam etmem.Öyle muhteşem adamdı böyle süper insandı da demem. Tepkim bir insanın canını alan kişinin savunulmasına.
evet işte birileri öldürüleni savunur birileri öldüren katili savunur. katili savunanların kendilerini deşifre tmesi de güzel bir şey, ya rol yapsaydılar ve bize insanlık öğretmeye kalksaydılar?

katili savunan da gün gelir bir masumu öldürür katil olur çünkü düşünceleri katilin düşünceleriyle benzerlik gösterir.
bir katili savunulduğu bir ülkede, sadece insan olduğu için dink'in ölümüne üzülüp tepki koyanları anlamayan ahmakların söylemi.
Bir ermeni'ye tercih edilebilecek sıfattır.
onu zaten biliyoruz. bu ülke insanının yarısına öldürme özgürlüğü tanısan kendinden olmayanı öldürmeye koşa koşa gideceğini zaten biliyoruz. müslümanın kendi dininden mezhebinden olmayanı öldüreceğini, türk ün kürtü öldüreceğini, homofobiğin eşcinseli öldüreceğini kısacası herkesin kendinden olmayanı öldüreceğini zaten bliyoruz. o yüzden ben şaşırmıyorum. hepiniz ogün samast ta olsanız ruhunuzda katillik var. alevileri katleden kuyucu murat kim ise, 1915 te ermenileri katledenler kim ise, 6-7 olaylarında Müslüman olmayanların evlerini basıp kızlarına tecavüz edenler kim ise, kıbrıs barış harekatı diye kıbrısa gidip rum kızlarına kadınlarına tecavüz edenler kim ise, 1992 nevruzunda silahsız kürtleri katledenler kim ise, diyarbakır cezaevinde tutsaklara bok yedirenler kim ise, siz de o sunuz. biz sizi çok iyi tanıyoruz. siz dün kuyucu murat olursunuz, bugün ogün samast olursunuz. hepiniz ogün samast hepiniz katilsiniz!
(bkz: fuck you james)

(bkz: onun bunun maşası olmak)
(#7015076)
suçsuz bir insanı öldüren bir tetikçi için söylenen iğrenç slogan.

hepiniz mi tetikçisiniz?

" bu ülkede güvercinleri öldürmezler" diyebilen naif bir adamı istiklal' in ortasına sermek size göre yiğitlikse diyecek lafımız yok.