bugün

(bkz: tous musulman)
açık önermedir. genellemedir.

(bkz: açık önerme)
(bkz: ben değilim)
çok gereksiz bir yerde çok gereksiz bir zamanda kullanılması adetten olan cümle.
örnek ki maalesef yaşanmış bir örnek:
bir din öğretmeniyle hepimiz müslümanızcı bayanın konuşması

d.ö.-bu din derslerine gayri müslimler girmiyor değil mi?
h.m.b-yok.onlar ailelerinin imzalıyacağı dilekçelerle dersten muaf oluyorlar.ama girip de başka bir şeyle ilgilendikleri de oluyor.sonuçta kimseyi müslüman yapmıyoruz biz zorla.müslüman çocuklara dinini öğretiyoruz,muaf olanlar girse de onlara bir şey anlatmaya çalışmıyoruz.
h.m.b.-(konuyu anlamadı,ama içinde geçen anahtar kelimeleri duyunca din öğretmenini suçlar gibi bir tavırla şu cevabı verdi):
-hepimiz müslümanız.
söylenmeyen söz. onun yerine hepimiz aleviyiz şiiyiz sünniyiz diye bölünüyor bu ümmet. yazık
https://twitter.com/mckem...status/681240042493337600

"... orospusu da müslüman. ateistlerin anasını sikeyim".

ulan ne güldürdü pezevenk. ahahah, öyle bir "ateistlerin anasını sikeyim" deyişi var ki.
ülkemizde yaşayan bazı kesimlerin şiddetle reddettiği söylemdir. allah ıslah etsin amin..
Eğer müslümanlık şuanki gördüklerimse müslüman değilim.ama tevhid inancım var.allah bir ilk insan adem topraktan halkolmuş ve bize kadar nesli gelmiş.adem gibi muhammed peygambere kadar gelen peygamberlerede inanıyorum.
on yılda 15 milyon deist yarattınız her yaşta...

güzel marş olur bundan.
hiç de öyle değil.
birilerini görünce, namaz kılsa oruç tutsa vb ritüel ibadetleri yapsa bile dini islam olan biri olarak "öyle diyorsun ama ben senin dininden değilim" diyorum.
kendi fikrini kendi dinini bana empoze edemez.
ne bileyim tarikat cemaat vakıf yurtlarında olan insanlık ayıbı suçlar ile dini ticaret siyaset makam çıkar için kullananlar, yola tüküren, ağaca ormana dereye denize bakmayan, talan yağma yalan ile doymk bilmeden tüketenler ile bırak aynı dinden olmayı aynı camiye bile gitmiyorum.
(bkz: yersen).

Ortamda öyle bilsinlercilik.

Pehh.