bugün

Şapşalak gibi yüzüne bakar, çayına kül atar, iki kilo antep fıstığını bir oturuşta ekmeksiz yer.. Hayatı boyunca "sen çok ii birisin samet. Ama snnle olmaz" türevi cevaplarla reddedilmiş gariban erkeğin, eskaza kabul görmesiyle düştüğü garip durumlardır bunlar..
kişinin bir garip havalara girip bir süreliğine farklı bir insan olmasına neden olur. her şey bittiğinde ise kişi normal hayatına geri döner.
ona aşık olacaktır ve siki tutacaktır açık ve net.
''oğlu olmuş tutmuş pipisini koparmış'' dedirten durum gibidir.
"yeniyor mu ki bu?" tepkisi verdirtir.

şaka bir yana, insanda özgüven kıvılcımlarını başlatır.
"demek ki ben de başkasının hoşuna gidiyor, ilgisini çekebiliyor ve onun hayalinde yer alıyormuşum." şeklinde bir sevinç yaşamanıza neden olur.
yaşayamadım o duyguyu ama öyledir büyük ihtimal.

yakışıklıysanız, büyük bir anahtar var elinizde her şeyi açan...
Bulunan sevgiliye faturası ağır olacak an'ın başlangıcıdır. Kızım bir bak, onca hemcinsin yanılıyor olamaz vardır bir bokluğu!
hep reddedilmiş erkeğin ilk kez sevgilisi olduğu an o kişinin en mutlu olduğu andır. bazen insanlar çok yakışıklı olduğu halde kızlarla konuşmaktan çekinirler. dikkat edilirse eğer kız arkadaşları olan gençlerin çoğu fazla yakışıklı değil normal türk genci. gerçi erkeğin çirkini olmaz derdi eskiler böyle söylerdi. genç delikanlı bir kızdan hoşlandığı anda gidip çekinmeden, cesaretli biçimde duygularını dile getirmelidir. çekinecek bir durum yoktur. biri yer, diğeri bakar kıyamet bundan kopar. sevgilisi olmayan genç el ele tutuşan sevgililer gördüğü anda imrenmesine gerek yok kafasına göre bir kız bulabilir. reddedilseniz bile başka bir kız ile şansınızı deneyin unutmayın hayaller ertelenmeye gelmez.
(bkz: Nasıl olsa kabul etmez diyerek teklif edilen kız)
Baltık ülkelerinden 12 tam puan almış eurovision sanatçısı gibi sevinir.
eğer "bunu zor buldum, ben bununla ne olursa olsun evleneyim, yaş da geçiyor, bir daha bulamam" tribine girer, bir de üstüne tam tanımadan evlenirse hayatı kabusa çevrilebilir.

ister ilk teklifinde bir kızla çık, ister 30. teklifinde kabul al, karşı tarafı iyice tanıyın, öyle hemen evlenecem diye atlamayın, eğer kafalar uyuşmuyorsa, devamlı kavga çıkıyorsa veya hatun kişisinin başka amaçları var ise(para, başkasını kıskandırma, dalga geçme gibi) "nasıl olsa düzelir bunu zor buldum, bir daha bulamam" anlayışı ile devam etmek çok ama çok büyük yaralar açabilir. heeaa şayet tam tersi olmuşsa herşey yolundaysa tabi ki kısmettir evlenme düşünülebilir.

eğer kafalar uyuşmuyorsa ayrılma göz önüne alınmalı, zaten bir kere kabul alan erkeğin önü bir şekilde açılıyor, birisi ile ciddi anlamda bir süre beraberlik yaşamış erkek ilişki bittiğinde yolda yürüyüşü bile değişiyor, dünyaya ve karşı cinse bakışı değişiyor, artık daha tecrübeli bir erkek olarak diğer adaylara yaklaşılmalı. istisnalar hariç hatun kişisi seziyor olayı, 6. his denen olay bunlarda acayip çalışıyor: "benden önce birisini mutlu etmiştir bu, beni de edebilir", "benden önce birisini becermiştir, beni de becerebilir" gibi hislere sahipler bunlar, ama daha önce birisi ile çıkmamış erkeği de hemen fark ediyorlar bunlar anca aşık olması lazım ki veya az evvel saydığım kötü amaçları olması lazım ki kabul etsin, onun dışında daha önce ilişki yaşamamış erkeğin işi zor.

heeaa bir de evli erkeklere göz koyan hatunlar var, erkeğin evli-nişanlı-sevgilili olduğunu sezinleyip davrananlar var, o bu konunun dışında...
sefaletten ağzı koktuğu halde kendine, "acaba param için mi?" sorusunu bile sorabilir.
kazı kazan oyununda üç adet 20000 bulmuş gibi sevinir.
vay o sevgilinin haline.
o an gelsin nasil bir his oldugunu yazacagim buraya.
"bu da mı gol değil bee" der, yumruk yapıp güçlü bir şekilde ileri ittirir...

(bkz: sadi celil cengiz)

(bkz: türkiye güzeli) daha doğrusu türrrrrrrrrkiye güzelii!!! *
götünde dahi sivilceleri olan 200 kiloluk bıyıklı bir kız bulmuştur büyük ihtimal. zira bu kadar reddedilmiş bir erkek gidip dünya güzeli bir kızla çıkamaz.
nadir bulınan rc gazoz kapağı bulmuş gibi sevinir.
kendisi gibi hep reddedilmiş bir kız bulması muhtamel olan erkektir.
1 dakikalik omru vardir.
geçen sene yaşadığım o andır. gergirlikle karışık mutluluk hissi.
Dünyanın sonu geldiğini zannedip önce kelime i şehadet getirir sonra da ezan okumaya başlar.
arkadaş ortamında en erken evlenicek insan.
Bulduğunu kaçırmayacak tiptir. En kötü ihtimal annesi kız bulur bunlara.
nasıl lan cidden kabul ettin mi şimdi şaka maka değil di mi lan der şuursuzca.
ilk ateşi bulan insanın rrrrr sesi çıkarması gibi sesler çıkartabilir. sonraki süreçlerde ise, sosyal medyada durumunu günceller. gelen beğenilere " çok sağolun arkadaşlar, darısı başınıza " gibi yorumlar yapabilir. şiir yeteneği yoksa da zorlama şiirler yazar.
kızı ilgi manyağı yapıp, köpeği olacaktır. kızın elini tutsa ereksiyon olabilir, dahası hatuna kul köle olacağı için yüksek ihtimal tekmeyi yiyecektir. demedi deme ibrahim.