bugün

galatasaray'ın mevcut kadrosunun toplam değeri: 85 milyon $
fenerbahçe'Nin mevcut kadrosunun toplam değeri: 93 milyon $

fenerbahçe şükrü saraçoğlu stadını yaptıran: fenerbahçe sk
aslantepe spor kompleksini yaptıran: toki

galatasaray'daki yabancı futbolcu sayısı: 7
fenerbahçe'deki yabancı futbolcu sayısı: 8 (appaiah dahil)

son 15 senede uefa'dan tv ve reklam gelirleri olarak hangisi daha fazla para kazandı: galatasaray
yurt dışına hangı takım daha çok oyuncu sattı: galatasaray

peki tüm bu verilere rağmen nedir bu galatasaraylılardaki fenerbahçe kompleksi anlamak mümkün değil. devlet sana her türlü imkanını seferber edip stadyum yapıyor. senin aklın hala ezeli rakibinin kazandığı parada. rakibinden sadece 1 yabancı futbolcu eksiğin var. zaten onlardaki fazla futbolcuda neredeyse tüm sezon oynamamış. galatasaray'ın ilerlemesini durduran bu komplekstir işte. fenerbahçe sizin için ölçü olmamalı. hedef olmamalı. fenerbahçe başarıya giden yolda aracınız olmalı. kıskanıp çemkirerek değil; imrenip hırslanarak gelişmelisiniz. bu tür sığ düşüncelerle devam ederseniz zenginin parasından çenesi yorulan züğürt durumundan kurtulamazsınız. hem türkiye futbol federasyonu'Nun tüzüklerinde "her sene fenerbahçe şampiyon olacaktır." diye bir madde de yok. fikren bu kadar mı ezildiniz fenerbahçe karşısında ki şampiyonluğa ilerlemeniz bu kadar şaşırtıcı ve yüce bi durum olarak geliyor size. değişerek gelişin artık. çıkarın at gözlüklerini de "şuursuz holigan" kategorisinden "bilgili futbolsever" kategorisine geçin. klübünüze bi hayrınız dokunsun.
aslı şudur

(bkz: ruhuyla taraftarıyla şampiyon)
aslı şudur:

(bkz: sampiyonsun galatasaray)
şampiyon olduğu, diğer takım taraftarlarınca da kabul edilmiş olan spor kulübü.

hep parasiz simdi hem hocasiz hem parasiz (bkz: sampiyon)
aslı şudur

(bkz: teşekkürler mhk ve federasyon)

edit:nedense pek bi' alındınız canlarım...*
aslı şudur

(bkz: feneri eze eze şampiyon)
şampiyonluğu ancak ve ancak kamuoyu önünde yaratacakları bu tür demogoji senaryoları ile kazanabileceklerin utanması gerektiği yerde övündüğü hede.. 2005-2006 da çevirdiğiniz dolapları, parasız imajına sığınarak kamuoyunu nasıl etkilediğinizi unutmadık. haa bu sene bir mucize olur gs sivas'a yenilir fener şampiyon olur, sevinirsem namerdim. gs'yi iki kere yenmeden alınmış şampiyonluk benim için eksikliktir. ancak birilerinin gözü o kadar dönmüştü ki 4-0 biten ve 10-0 olması işten bile olmayan bir maçtan sonra üstüne üstlük denizli de yaşanan onca rezaletin ardından kazandıkları şampiyonluğu çılgınca kutlamakta bir sakınca görmemişlerdi.
(#3301192)
aslı şudur:

(bkz: herkes rütbesini bilecek)
valla bir galatasaraylı olarak ben bu fener-cimbom çekişmesinden bir hayli sıkıldım. biri bişey yazıyo, öbürü ona cevap veriyo. nerde kaldığı sözlüğün bilgiselliği? biz böyle tartışmalı, insanları galeyana getirecek başlıklar açarsak, bu başlıklara hararetli entryler girersek ne kadar ilerleyebiliriz? birbirimize derdimizi nasıl anlatırız? şimdi ben buraya galatasaray şöyledir böyledir yazsam ne olacak? galatasaraylılar artılayacak, fenerliler eksileyecek. ne oldu, entry girdim. hadi canım sende.

ayrıca başlıkla alakalı olarak:

günümüz kamuoyunda galatasaray adlı spor kulübü hakkında yapılan yorumlardan biridir.
tanım: hedefine bir şekilde(!) ulaşmış olsa dahi ağlaklığı huy edinmiş insanın halen daha bu kötü huyunu sürdürerek kendini küçük düşürmesi. bunu marifet sanıp ısrar etmesi.

aslı şudur:

(bkz: emrah ın annem orospu diye ağlanması)
(bkz: gerçekleri görememek)
(bkz: at gözlüğü)
(bkz: kandırılmaya en müsait taraftar)
(bkz: yazık)
(bkz: kucuk emrah mode on) *
karşı takım taraftarlarının galatasary'ı ağlaklıkla suçladıklarıi fakat fırsat buldukları her an galatasaray'ın durumunun kötü olması,stadının kötü olması, yıldız oyuncu getirememesi ile dalga geçen fenerbahçe taraftarlarının yüzlerine osmanlı tokadı gibi çarpan gerçek. daha önce galatasarayla bir çok defa bu konularda dalga geçen fenerbahçe taraftarlarının, galatasaray'ın şampiyonluğa yaklaşması durumunda ağlaksınız,fakir fukara edebiyatı yapıyorsunuz yaklaşımları asenada bile göremeyeceğiniz bir kıvırma hareketidir.

ayrıca galatasaray'ın stadı toki tarafından yapılıyor olabilir. madem bunu bilecek kadar bilgilisin şunu da bil. galatasaray stad gelirlerinin sadece %30 unu alabilecek 5 sene boyunca. gerisi stadı yapan kurumun vereceği işletmenin geliri olacak.
(bkz: sampiyon kim)
(bkz: sen önce onu bi söyle)
konuyu bir şiir ile kapatmak istiyorum.

paraya pula gerek yok
bizde var bir zenci
hocaya desen ihtiyaç yok
fener nasılda sever zenci
galatasaray`ın utanması gerektiği yerde övündüğü gülünç durum. aklı selim taraftarların neden hala fenerbahçenin gerisinde kaldığını bu akıllılara anlatamadığına yanarım.
bu haliyle bile cimbomun; fenerden üstün oldugunun kanıtı. bir de kara para aklayabilen bir baskanı olsaydı gsnin...