bugün

çelişki dolu bir insan tipidir. bak güzel kardeşim ya müslüman olacaksın ya laik. ikisi bir arada gitmez. sen bakma böyle olan kişilere onlar doğru yolu bulamayanlardır.
çelişki içindedir efenim, derhal müslümanlığı bırakması dileğiyle.

isterse pastafaryan olabilir tabi, müslüman olmasın ama *
kesinlikle laikliği bırakması gerekir. Bu konunun üzerine gitmez yalan yanlış kulaktan dolma bilgilerle laikliğin bazı kısımlarını desteklerse dinden çıkabilir.
hem hırsızlık yapıp hem NAMAZA KILAN OLUYOR AMA!
laikligin sözlük tanımını bilmeyenlerin ayırdığı insan tipidir. devletin insanların vicdan özgürlüğüne karışmaması düşüncesine inanan insanlar neden Müslüman olamasin?

laiklik sizin zannettiginiz gibi din özgürlüğünü kısıtlayan bir kavram değildir. aksine devletin senin inancsizligina herhangi bir müdahalede bulunmamasidir. sana karismadigi gibi bir muslumana yada bir başka inancada karismayacaktir.

bu özgürlük içinde Müslüman olamayanlarin özel çabalarını tebrik ediyorum. çok efor sarfettiniz.

insanları ayirmaktan zevk alıyorsunuz. zamanı geldiğinde sırf bunun için kenara ayrilacaginizi bilmiyorsunuz.
laikliğin din olduğunu sanan anlamını bilmeyen araştırmamış insan beyanı. benim hem laiğim elhamdülillah müslümanım.
ya islamı tam olarak benimsememiştir ya da laiklik ve muslumanlığı bilmeyen insandır. türk insanın islam hakkında bi takım ritüeller hariç hiç bi şeyi bilmediğini varsayarsak aslında ortada kalmış insandır.
(bkz: laik ahlak) - batı ve uzakdoğu toplumları
(bkz: islam ahlakı) - ortadoğu (türkiye ve azerbeycan girmiyo buna evet)
Kur'an aslında laik bir düzeni ister sizin dininiz size benim dinim bana diye ayet olan bir kitaptır.neyi kötülüyordunuz KUR'AN ayetini mi?
dini inancını siyasete alet etmeyen, ikisini ayıran kişi. başkasının inancına karışmayan, kendi inancına da kimseyi karıştırmayan kişi. yapılması gerekeni yapan kişi. laiklik, dinden çıkmak demek değildir. götünüzden element uydurmayın.
celiski falan degildir. hem laik hem muslumanda olunur, hem kemalist hem muhafazakarda olunur, hersey olunur. insanlari ayristirmayin. otekilestirmedir bu ulkeyi geriye goturen.
güzel insandır. hem cumhuriyetine ve onun ilkelerine sahip çıkar, cumhuriyet ve ilkelerin değerini bilir hem de dini inancını hacıya, hocaya, müftüye, valiye, sahte peygambere, çakma halifeye bırakmadan vicdanıyla yaşar.

ancak hem laik hem müslüman olan, siyaset ve dini birbirine karıştırmayan, elhamdülillah diyerek de kimseyi dolandırmayan bu insanlara karşı neden bir öfke duyuluyor anlaşılmış değildir.

bu başlığı açan yazar, haddini bilmelidir. insanların siyasi görüşleri ve dini inançları kendilerine hastır ve öyle olmaz, böyle olmaz demekle bu gerçeği değiştiremezsiniz.

ben ve benim gibi birçok laik ve müslüman vatandaşın düstur edinmesi gereken üç çok önemli söz vardır:

- "Ne mutlu türk üm diyene!"
- "elhamdülillah müslümanım!"
- "Ey millet, Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir."

not: ilk ve son cümleler mustafa kemal atatürk`e aittir ve kendisi ikinci cümleyi de samimiyetle söylemiştir.
Akilli insandir. Kuran devletlere degil bireylere gonderilmistir.
laiklik ve Müslümanlık bir arada olmaz diyenler bile laikliği savunuyor bu sözüyle. Müslüman olma laik ol diyen var, tamda laikligin tanımını yapıyorsunuz. laiklik anlayışı size bu özgürlüğü veriyor. hadi durmak yok saçmalamaya devam.
Bir kere insan laik olmaz, devlet laik olur arkadaşlar. Bu anlamda Bir insana sen laik olmak zorundasın demek bile laikliğe aykırıdır.
kısaca maldır, uzunca daha da maldır. haha. neye inandığınızı bilin amk. islamda laiklik diye bir şey yoktur. islam hiçbir yeni sistemle bağdaşmayan çağ dışı bir dindir. laiklik taraftarı olmanız bu düşünceyi taşıyor olduğunuz gerçeğini de değiştirmez. pembe götlü müslümanlara diyorum bunları. radikallere daha sonra giydireceğim.
tip hem laik hem müslüman olmaz zaten kekocan. devlet laik olur. devlet laik olurki müslümanada gavurada ateistede şamanistede eşit olsun.
başlığı açan ve buna katılanlar şaka yapıyorsa komik, değilse daha komik.

ulan ahahahah cahillik koktu. tip derken bireyden bahsediliyor ve birey laik olamaz devlet laik olur ahahaha.

kullandığı ve desteklediği kelimelerden arkadaşların bilgi, sağlıklı düşünebilme kapasitesi anlaşılıyor zaten. *
aman dikkat ikisi bir arada oldumu ters mıknatızlanma yapabilir.
Ülkenin yüzde 99'u müslüman ve anayasada laiklik ilkesi var tabiiki laik bir ülkede yaşıyoruz.
Laiklik: sadece din işleri ile devlet işlerinin birbirinden ayrı olması değil. Ülkenin özgür ve bağımsız olduğu anlamını taşıyor
Müslümanlık: islam dinine mensup olan birey anlamına gelir. Söylemekte fayda var din tüccarları ve ışid zihniyetinde olanlar kesinlikle laik olamaz çünkü onlar gerçek müslüman değil.