bugün

israil' i eleştirdiği için işinden olan beyaz saray muhabiridir. kendisine helal olsundur.

Helen Thomas' ın, israil' in Gazze' ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine yaptığı baskının ardından yapılan röportajda israil' i eleştirmesi, işinden olmasına neden oldu.
Röportajda Thomas, israil'de yaşayan Yahudilerin geldikleri ülkelere geri dönmesini istiyor. yahudilerin filistini işgal ettiğini; Polonya ve Almanya' ya hatta amerika' ya geri gitmelerinin gerektiğini belirten Thomas,

- Yahudiler Filistin'den defolup gitsinler. polonya ve Almanya' ya, Amerika' ya ya da her nere ise oraya dönsünler" ifadelerini kullanıyor.

bunun üzerine Thomas'ın çalıştığı Hearst Haber Ajansı, muhabirlerinin söz konusu video üzerine işten çıkarıldığını duyurdu. Helen Thomas için gazeteci arkadaşları devreye girdi. Gazetecilerin Hearst Haber Ajansı'nı sert dille eleştirmesi üzerine, bu kurum resmi olarak açıklama yapmasa da, deneyimli muhabirin Beyaz Saray'daki toplantılara katılma hakkını elinden alacağı, ancak diğer işlerine devam etmesine izin vereceği tahmin ediliyor. Thomas, Hearst Haber Ajansı'nın dışında çalıştığı Nine Speakers adlı ajanstan da kovuldu.

ne derler bilirsiniz doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
facebook sayfasına sevgilerimi gönderdiğim kişidir efendim. öpüyorum dudaklarından.
israil'e tepkisini göstermiştir.
Bugün hayatını kaybetmiş efsane gazetecidir.
http://amerikabulteni.com...sanesi-helen-thomas-oldu/
Israil'in işinden ettirdigi 71 yıllık gazeteci. altı ay önce öldü.

Kadının teklifi: israil halkı israil'i terk etsin, vaad edilen toprakları bıraksın, kuzeye yerlessin.
(bkz: yav he he)
92 yaşında hayata veda etmiştir. meslek yaşamı boyunca 9 başkan görmüştür.