yaw he he,
amed de burası vatan toprağı diye bi bağır bakalım cesaretin varsa klavye kovboyu seni.
hatta götün yiyorsa burası kürdistan değil türkiye ulan de bakalım o şırnakta.
bak kürtlere felan küfürlerine girmiyorum, o sesini sikerler senin. anca içinden anırırsın.
yapmassan adam değilsin.
Benim için değildir. HDP'liler oylarını başka partilere vererek de vatan meselesine katkıda bulunabilirler.
vatanı kaybetme meselesidir vesselam.
Artik gun gibi ortada olan gerçek. Akp nin bir imparatorluk kurma hevesini söndurecek, başkanlik sistemini kökunden bitirecek tek siyasi yol hdp nin baraji geçip meclise girmesidir. Bu vakitten sonra artik vatan meselesi olmuştur.
Bölücülerin uydurduğu yalandır. Yoktur böyle bir matematik hesabı.
bugün hdp'ye oy veren yarın annesini köşe başında pazarlamaya çıkar. Bizim için vatan namustur, hainlere teslim edilemez.
Hangi vatan diye sordurtandır.
oldu olacak muhalefet seçimlere kutsal ittifak kurarak girsin de, millette karakter analizini doğru yapabilsin.
(bkz: fırıldak)
cikar ugruna teroriste oy verilmez.
kimse buna karşı gelmemelidir. ülkemizin politik durumudur.

efendim hdp'nin mecliste karar alma kanadı yoktur. toplam koltuğu 15-25 arası değişmektedir. yapılan anketlere ve oy oranlarına göre hdp meclise girerse akp 392'de kalacakken hdp giremezse 402 olacaktır. bu da ak parti'nin muhalefete gerek duymadan kararlar alabilecek, diğer partileri hiçe sayacaktır. yani hdp meclise girerse chp de mhp de partiden sayılacaktır. ama hdp meclise giremezse ak parti tek başına karar alabilecek, referanduma bile gerek kalmayacak ve chp ile mhp barajın altında kalmıştan beter olacak, itibar kaybedecektir.

bu yüzden hdp'nin o meclise girmesi bir vatan meselesidir.