bugün

Ekşide yazan bir yazarın yazıları.

aklıma şu soru geliyor:

türkiye'de hdp'ye bu şekilde bir eylemde bulunacak kadar kin birikmiş olan yerin izmir olması size de garip gelmiyor mu?

mesela böyle bir saldırı olacak sence nerede olabilir? desen izmir'i en sonlarda gösterirdim. çünkü hdp'den en çok nefret eden şehir izmir değil ki.

peki izmir nedir? izmir hdp'den en çok nefret eden şehir değil fakat hdp'ye karşı yapılan bir saldırıya karşı en çok eylem yapılacak ve en çok sokak gösterisinin olabileceği şehirlerden birisi.
bu kafayla bakarsan diyarbakır daha iyi bir fikir değil mi zeki kardeşim?
Zeki kardeşim, Diyarbakır'da zaten Hdp tamamen örgütlü orada zaten neredeyse yüzde 70 oy alıyorlar.
izmir'de daha fazla örgütlenmek istemiş olabilir mi?
ilginç . aktroll takımı yıllardan beri izmirle uğraşıp duruyor . belki kürtlerle
izmirlilerin aynı safta gösterileceği tezgahlar , olaylar yapılacak ....
5 saniyede fake hesaplarla 3 eksiyi basan zeki kardeşim. açıklaman inanılmaz ikna edici ve zeka, analiz, mantık kokuyor... ben ikna oldum.
Sana hdp konvoyunun inönü caddesinde gayet güzel sopalandığını hatırlatırım sayın kardeşim hiç bir yerde o göt yoktu izmirde vardı bunlara sopa çekecek. izmirliler türkiyede bunlardan en rahatsız olan insanlardır tamamen yaşam tarzına zıt insanlar bunlar izmirliler ile. Fakat olayı yapan tipe bakarsak bu da izmirli değil bu işte başka başka iş var izmire yamanamaz bu olay..
Eskiden öyleydi ama artık öyle değil bence izmir kardeşim yanıldığımı zannetmiyorum.
Millet ittifakı en güçlü olduğu yerde yapıldı ki tüm millet ittifakı protesto etsin birileri de cıkıp “bakın bunlar hdp ile kol kola birlikte bunlar terörist” diye propaganda yapabilsin diye.
Direkt nokta atışı değil Bence.
izmir Kürt nüfusun batıda en yoğun olduğu 3 ilden biri.

istanbul, izmir, Mersin.
Ve ilçe bazında Cihanbeyli, Gebze, çorlu.

Buralarda dikkatli olmak, provokasyonlara gelmemek lazım.
Allah kötü niyetli kimselerin planını boşa çıkarsın inşallah.
aklıma gelenler , duyduklarım ......

amerikalıların , ege bölgesinde ciddi bir yapılanması var . brunson , alsancak diriliş
kilisesi .....

bir de biden yönetimi , iran dosyasını rafa kaldırdı . türklere karşı ciddi düşmanlık yapmaya başladı . hergün çeşitli kısıtlamalar , ambargolar geliyor ....

yani hedefte türkler var . bu kadar yeter ..
Mevzu hdp değil daha anlaşılmadı mı . Gözleri başka yerlere çevirme sebebi insanları birbirlerine kırdırma sebepleri arıyorlar daha fazlasını yapacaklar ve diyecekler ki . Derin devler ve dış güçler bizi yıkmak istiyor bize sahip çıkın. Daha fazlası olacak insanlar daha fazla korkacak ve x partiye daha fazla korkudan sahip çıkacak olay bu işte.