bugün

Oytunkaran sayesinde bütün uludağ sözlük hayır diyemeyen insan grubuna giriyor evet. Neden evet dediğini hiç kimse çözememiştir evet. Evet. (bkz: noluyo lan)
hayır cevabını almaktan korkmak.
iyi niyetindendir muhtemelen ama böyle insanların burnu hiç poktan kurtulmaz karşısındaki insan kim olursa olsun duygu ve düşüncelerini çok önemser ve hayır diyemez bir hastalıktır bu acilen kurtulunması gereken bi' hastalık.
maalesef hayatta çok çeker.
Tamamen iyi niyetinden kaynaklanan ve bu yüzden de burnu boktan kurtulmayan insandır. Zamanla gözünü açıp, hayır demeye başladığında ise ' sen değiştin ' sözlerine maruz kalacaktır muhtemelen.
huyu bilindiği için çoğu zaman karşı tarafın maddi manevi sömürdüğü insandır.
Kendini tamamlayamamış olan insandır. Hayır diyemediği için her zaman pişman olur, zarar görür.
gitsin ne halt yerse yesin umrunda olmayacak kendi yalnızlığına yenik düşmüş insan

o artık beynine degil bedenine bile hükmedemez
(bkz: bay evet)
insanları kırmak istemeyen insandır. iyiniyetli olmasından dolayı böyledir bu kişi. Ama bazı durumlarda Hayır demesini bilmek gerekir.
tez vakitte öğrenmesi gereken insandır. kişiliği zarar görür, kullanılır ve suistimal edilir.
Valla benimdir. Hayır diyemem kimseye yurtta hep iyi niyetim suistimal edilirdi. arka sıralardaki kemal hoca gibi.
duygusal zekası yeterince gelişmemiştir. Bencillik olgusu yoktur. Zarar görür ama zarar vermez.
Benimdir. Kıramıyorum.
insanlara değer veren ve saygı duyan kişidir. Elbette bazı durumlarda hayır demesini bilmek gerekiyor. Ancak gelen olumlu taleplere sürekli olarak hayır demek, sizi toplum gözünde itici bir insan olarak gösterecektir. Bu yüzden sizi ciddi anlamda rahatsız edecek şeyler dışında, evet demeyi denemelisiniz.
Ne yapalım Allah böyle yaratmıç.

Hayır diye bir kelime bilmiyorum. Bu beni çok üzüyor ve bazan maddi zorluklara gark ediyor.