bugün

akitlerin yediği bokları vergi ödeyerek biz temizletiyoruz zaten.
daha ne yapalım.
iyi o zaman hayvanların mamasını suyunu dökenlere de mama alma cezası gelsin.
ben sokakta köpek istemiyorum arkadaş. toplayıp uyuturlar mı, öldürürler mi, çin’e mi ihraç ederler naparlar beni ilgilendirmez.

2-3 mor kafalı mama prcısı karı yüzünden sokaklar köpekle doldu. doğa doğa doğa deyip kafa sikerler ama asıl doğayı ve döngüyü bozan kendileri. senede 10 bin artacak köpek popülasyonu, besleyip bakıldığı ve korunduğu için 100 bin artıyor. bir batında 7 doğuran hayvan onların çoğu telef olacak diye böyle evrimleşmiş ki zaten doğada 2-3’ü hayatta kalıyor. ama bu amk itperestleri yüzünden daha da artıyor sayıları.

ben sokakta köpek görmek istemiyorum, belediye ve devlet de uyutmaktan çekiniyorsa zamanında müsamaha göstermeyecekti bunlara.

farkında değilsiniz ama artık sokakta hayvan istemeyen insanlar daha fazla ve sesleri daha çok çıkmaya başladı. eskisi gibi eyvallah diyemezler itperestlere.

evet lan o sokaklar benim, bizim. bu bölgeyi biz işgal ediyoruz ve kontrol altına alıp başka yırtıcı girmesin istiyoruz. varsa problemin, savanadaki bölgesini koruma amacıyla genç aslan, çita, hyena, çakal parçalayan yetişkin aslana da söyle. doğada güçlü olan bölgesini korur, bizler de en güçlü en akıllı canlı olarak bölgemizde istemiyoruz bunları. Var mı?
köpeklerin yeri sokaklar değil. çok isteyen evine alıp beslesin. yok evine almayacaksa da boş yapmasın, devlet ya da belediye bu köpeklere bir "ev" bulmak zorunda. kadın-erkek, genç-yaşlı-çocuk fark etmeden ülke genelinde ciddi bir can güvenliği problemi var ve canımızı bu ittapar azınlığa karşı korumamız için ne gerekiyorsa onu yapacağız.
kimsenin kimseyi zorlayamayacağı durum. bir insan hayvanları sevebilir ama psiliklerini temizlemeyi reddedebilir. bu da gayet doğal bir durumdur.
önemli olan saldırgan olan ve olmayan hayvanların ayrımını iyi yapmak ve yanlış biçimde genellemelere başvurmamaktır.
sokaklar sadece insanlara ait değildir.
hepsine değil de böyle fanatik, hayvanlar birisine saldırsa ya allah çok şükür diyecek tiplere temizlettirmek iyi bir fikir.
Eğer bütün köpeklerin tehlikeli olduğu yanılgısında ısrar eden sevimsizler susacaksa yapılabilecek eylem. Sanki haklısınız da hatayı desteklerken üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Sevmiyorum sizi.
Bütün sokak köpekleri kaka yapar.

Kakası geldiği anda oraya bırakır.

(bkz: Salgın hastalık tehlikesi)
insanlar da yerlere hatta denize çöp atıp duvarlara işiyor. Onları ne yapacağız ? Daha ağzını kapatmadan hapşıranları saymadım üstelik.
Bütün sokak köpeklerini tehlikeli zannederek yanılan ve kıranların önerisi.