bugün

Namaz dahi kalmıyorlar değil mi? Namaz da farz halbuki! Ama oruç goygoyu prim yapıyor çünkü gözönünde toplumsal baskısı daha fazla. Oruç tutanların yüzde kaçı aynı zamanda 5 vakit namaz kılıyor?

Hayvan kadar adam değilsiniz o yüzden goygoyunuzu kendi çevrenizde yapın. Aynalara falan bakarak.
(#36738595) iş bu entry de oruç tutmayanlara doğrudan ya da dolaylı yoldan hakaret edilmiştir. Böylesine soğuk bir espri de yalnızca sizden çıkardı zaten.
Bu mudur yani? Zihniyet bu mudur? Bu kadar mı sığ düşünüyorsunuz? Yapmayın ya, kasmayın bu kadar. Dünya sonuçta herkes ölecek. Rahat olun biraz. Size acıyorum ben, böyle düşünerek kendinize zarar veriyorsunuz? Yani ben senin kendini 12 saatten fazla aç bırakmana saygı duyuyorum ama sen benim oruç tutmamama saygı duyamıyorsun? E hani hoşgörü? E hani empati?
Yapmayın, bu kadar sıkmayın kendinizi. Değmez zira.
kıt zekasıyla oruç tutmayanlara hayvan demeye çalışan bir bedevi sorusu.

kapasite yetmeyince böyle ağız ishali oluyorlar nedense.
Nerden biliyosun?
Arife günü kuşlar bile oruç tutar, ve her adımlarında allah ı anıp ibadet ederler de biz görmeyiz.
Hani biz kendimizi insan olarak hayvanlardan üstün görürüz ya, eğer hayvanlar konuşabilselerdi kesinlikle bizden daha üstün bir varlık olduklarını apaçık görürdük.
iftarda katliam çıkmasın diye.
Sabah sabah bu beyin fırtınası... Yatın uyuyun ya
(bkz: misvak sen misin)
Hayvan oldukları için.ayrıca insanla hayvan farklı mahluklar oldukları bilindiği halde eşitmişiz gibi kıyaslama yapmak akli başında bir insanın bu tarz soruyla yaklaşımı ayrı bir düşünce konusu.muhtemelen uyku semeliğinden ortaya çıkmış bir başlık ta olabilir.
sözlük vs. bilumum ortamlarda benim gördüğüm kadarıyla bütün hayvanlar oruç tutuyor..

hayır yani nerenizden uyduruyorsunuz tutmuyorlar diye..
Güldüren başlıktır.
Nazım Hikmet ve Necip Fazıl Ramazan ayında arabayla gidiyorlarmış.Tabi Necip Fazıl oruç ama Nazım Hikmet değil.Nazım Hikmet Necip Fazıl ile dalga geçmek için yolun kenarındaki zayıf bir ineği işaret ederek Necip Fazıl'a demiş ki:-'Şunun haline bak,oruç tutmaktan ne hale gelmiş' demiş.Tabi Necip üstad altta kalır mı hemen cevabı yapıştırmış:
-'Aaa Nazım sen bilmiyor musun Hayvanlar oruç tutmaz...
kendine sorarak hemen ogrenebilirsin.
Kurban kesmemeleri ile aynı nedenden.
Hayvanlar neden insanlar gibi birbirine düşman olmaz?
Neden doyacağı kadarıyla yetinip sülalesini doyuracak kadar istiflemez?
Bir soru var aklımda da utanır bu soruyu soran diye yazmıyorum.
Allahtan tutmuyorlar yoksa her gün şöyle haberler duyardık;

- serengeti'de katliam... Bu gün öğle saatlerinde bir grup oruçlu aslan oruç tutmadıkları gerekçesiyle 20 antilopu pençe darbeleriyle öldürdü, 10 thompson ceylanı ise yaralı. Olaydan sonra aslanlar biri"herkes aklını başına alacak. Biz oruçluyken gidip otlanmak ne demek? Biz keriz miyiz?" Dedi.