bugün

Kıldımda geldim. Allah kabul eylesin.
Sabah şerifleriniz hayrolsun..
Derdinize derman, hastalıklarınıza şifa, borçlarınıza ödeme kolaylığı nasip etsin Allah (c.c).
Bütün ümmeti Muhammed'e duacıyız, bilinmelidir ki duanın en makbul olanlarındandır müslümanın müslümana duası..
görsel

Elhamdülillah..
Hattab'ın oğlu tarafından Ezana sonradan eklenmiştir.
görsel

Allah (c.c) kabul etsin..
bir sabaha daha vesile kılan Allah'a Hamd olsun..

Hayırlı sabahlar, Allah kabul etsin..
Şov yapmaya hacet yok.
Namaza veya başka ibadete karşı çıkanı feriştahı gelse din düşmanı diye yaftalamaz, ibadet kul ile Allah arasındadır.
Anlıyorum ki islam düşmanı fazlasıyla mevcut sözlükte.

Sırf bu yüzden sözlüğü bırakmak istedim, ardından vazgeçtim sadece sık kullanmıyorum..

Vazgeçmeme sebebim, burayı çok sevdiğim yada müptelası olduğum değil.

Bu islam düşmanı zihniyetlere belki vesile oluruz, belki hidayete ermesine kim bilir?

Velhasıl, din davettir.
Dini yaymak sadece peygamber görevi değil, her Müslümanın üstüne düşen görevdir.

An itibariyle sabah namazı okunuyor.
duanın en kabul olanı Müslümanın Müslümana ettiği duadır..
Allah (c.C.) kabul etsin..
Bu rumeli kendisi kilmiyor diye kimse kilmiyor zannediyor. Senin kucuk dunyadan boyle seyler olmayabilir ama bu vecibeyi yerine getiren milyonlar var. Bu kadar zoruna gitmesin kurabiyem.
Yüzü toprağa bakan üç beş yaşlı dışında kimsenin sallamadığı çağrıdır. Yıl olmuş 2020 bunlar insanların 7.yy Arabistanı koşullarına göre yaşamasını bekliyor!

Olmaz tabi, boşuna çırpınmayın..
Allah kabul etsin.
görsel
Allah (c.c) kabul etsin inşallah..
" Bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazı şahitlidir. " isrâ Sûresi, 78
Hayırlı sabahlar.
görsel

Allah (c.c) kabul etsin, Hayırlı sabahlar..
5 vakit namazın içinde vaktinde kılınması insana en zor gelen namazdır. Zira uyanmak mesele. O yüzden en kıymetlisidir. ilk uyandığında bismillah deyip hemen kalkmak lazım. Aksi halde uyur kalırsın. Daha vakit var dersen aldanırsın. Sabah namazını vaktinde kılan, güneş üzerine doğmayan insan, yanlış işleri de yoksa fakirlik çekmez. Zira rızıklar bu vakitte dağıtılır..
nefis zorlayabilir, önemli olan yaptığını bırakıp kalkabilmektir. hayırlı sabahlar cümleten.
görsel

Bir güne daha gözümüzü açtıran Allah'a Hamd olsun..

Şu yağmurlu mis kokulu geceyi, karanlıktan aydınlığa çıkaran Allah'a Hamd olsun..

gününüz hayır, sıhhatiniz daim, şükrünüz bol olması dileğiyle hayırlı sabahlar..
Allah kabul etsin.
Allah kabul etsin.
haydi bismillah, cümleten hayırlı sabahlar.
görsel

Allah (c.c) bütün ibadetlerimizi kabul etsin..

Hayırlı sabahlar..
Allah kabul etsin.
Allah kabul etsin efendim, Hayırlı sabahlar..
Gündüzün güneşin gün ortasını aşmasından gecenin karanlığına kadar namazı kıl; bir de sabah namazını; çünkü sabah namazı şahitlidir.

isră-78.