bugün

hani bunu entel görünmek ne biliyim aha lan ben kitap okuyom ya demek için yazmıyorum.
bunu gerçekten oğuz atay okumayan sözlük yazarları varsa çok şey kaybediyorlar demek için yazıyorum.
ha ben de bütün kitaplarını okumadım, hatta çok geç tanıdım kendisini, o yüzden sürekli kızarım kendime.
ama bunu; benim gibi bu adamı okumakta gecikmeyin diye yazıyorum.
olric'i tanıyın, selim ışık arkadaşınız olsun, emekli albay hüsamettin tambay'dan haberiniz olsun diye.

daha yazılabilecek çok şey var da bana düşmez oğuz atay'ı anlatmak.
hasılı bir yanı eksik kalmış insandır,bu okuyunuz, okutunuz efendim.
5 yaşında okumayı henüz öğrenmemiş bir bebek olabilir.
okuyun, okutun efendim atay 'ı.
insan okumaya çocuklukta başlar, zamanla zevkleri gelişir, okudukça görgüsü bilgisi artar, oğuz atay ı da okur beğenir amenna. fakat şu ahir ömründe daha klasikleri bile baştan sona okumamış piyasa da ne prim yapıyorsa kitapçı raflarında ne best seller olmuşsa onu okuyan tiplerin "tutunamayanlar" üzerinden edebiyat yapması midemi bulandırıyor artık. şu son 8-10 yılın içinde herkes oğuz atay hayranı oldu. sorsan oğuz atay kimleri referans almış, hangi kaynaklara gönderme yapmış diye onu da anlamayacak bir çoğu. peki burda tam olarak takdir ettiğimiz nedir? genel kitlenin beğenisi mi, yoksa gerçekten senin fikrin mi? işte ben o kısımdan pek emin olamıyorum. oğuz atay hiç okumadım. belki ona gelene kadar daha yemem gereken bir fırın ekmek var. zaten gözlemlediğim kadarıyla bu işe ana yemekten başlayanların bünyesi pek de hazmetmiyor geleni, olanı da batırıyorlar.
(bkz: okuyamayanlar)
bir kitapla hayatını değiştirmeyen veya değiştirmeye çalışmayan insandır.
edebi eser okumanın zaman kaybı oldugunu düşünen insan. misal benim gibi, duygu yüklü kitapların zaman kaybı oldugunu düşünen insandır ayıplamayın.

kimine göre zamanı degerlendirmenin en iyi şekli olabilir oguz atay okumak saygı duymak lazm * .
oğuz atay'ı bilmeyen ama olric geyiği çeviren insandır bu. tiksindirir.
yalnızlığın ne olduğunu bilmeyen insandır.
(bkz: olric)
kokla şair bu taşı gazzeden getirdim
bu görmüş olduğun kurşun
filistinin göğsünden çıktı
sen oğuz atayda yüzerken
intihar yeyip intihar kusarken
bir çocuk adam gibi öldü.

(hakan albayrak)
Okumasan bile duymussundur onu tavan yaptıranlar sağolsun öptüm seni .
kitap okumayan insandır.
hiçbir şey kaybetmemiş; tam aksine o uzun kitaplara zaman harcamamaktan dolayı kazanmış olan insandır.
edebiyatla arası pek olmayan insandır... kitap okur elbet ama edebiyatdan pek anlamaz (elif şafak falan okur).
bu şuna benzer: bağımsız sinema yerine gişe filmi izlemek. basittir, çözümleme yapmaya gerek yoktur.
oğuz atay'ı okumadığı için hayatında bir boşluk ve eksikliği mutlaka hissedeceği halde, okuma zevkinden ötürü başka yazarları okumayı tercih ettiği için de suçlanamayacak insandır. önemli olan; okuma zevkine sahip olmak, okumayı yaşam şekli haline getirmiş olmaktır.
sonrada adamın kitap karakterleriyle dalga geçerler falan.
olric hayranı insandır.
olric' e takmış insandır fakat olric ile oğuz atay arasındaki bağlantıyı bilmez.
facebookta olric reyiz isimli sayfa açandır.
olric geyiği yapıyorsa iticiliğin dibine vuruyordur.
hiç birşey kaybetmeyecek insandır.
şişirile şişirile balon haline getirilmiş kitaplar ve sahiplerinden yüz çeviren insandır.
yine de olric alıntıları paylaşıyordur.
(bkz: olric kim lan) diye soran insan.