bugün

şiddeti tatmamış insandır. bana sorarsanız büyük bir eksiklik yaşıyordur hayatında. şiddet kötüdür evet ama insan hayatının bir döneminde mutlaka bir dayak yemeli ve dayak atmalıdır.

not: bir lise kavgasında ayağını kırmış olan benim, "neden dayak yiyorsun" diyip bir de babamdan dayak yemişliğim vardır. evet. tecrübe konuşuyor yani.
bundan sonrada kavga etmeyecek nadir insanlardandır.
fazla sakindir. sönmüş yanardağ gibidir. hiçbir zaman tahriklere kanıp alevlenmez. şiddeti gördüğü anda içi acır, müdahale bile edemez yine de. zaten sinirlenemediği için şiddete karşıdır. dayak bir öğrenim biçimi değildir.
aklıyla kavgalardan sıyrılmış insandır. kavga beyinsizler içindir.
istanbul da araba kullanmayıp taksi yada toplu taşıma araçlarını kullanan kişi olmasından şüphelendiğim kişidir.
elektrik yüklü insandır.
hayatın zevkini tatmamış insandır.
şöyle bir söz vardır ;'fiziksel acı Tüketiciliğin narkoz etkisinden kurtarır'
ya da etrafında bir sürü koruması olan insandır.
kendi yumruğunu balyoz sanması muhtemel olan kişi.
ya kavga edilemiyecek kadar masum yada tam tersi bir adamdır.
kavga etmek için önce dayağı göze almak icap eder. dolayısıyla tırsak bir insan evladıdır.
kardeşi ile kavga etme tadını yaşamamış insandır.
hayat bir kavgadır zaten.
dolayısıyla çok kavga etmiştir ama vücudunda ayak izleri olanlar bilmez.

çok insan gibi hayatında fitneler, nankörler, kıskançlar ile karşılaşmıştır.
çok insan gibi hayatında açlık, yokluk, sabırsızlık, hazımsızlık ile karşılaşmıştır.

ama bunu vücudunda ayak izleri olanlar bilmez.
çünkü bu kişi; kimseye basmadan, altına yatmadan yoluna devam etmiştir.

her kavganın galibi, her yüreğin sahibidir bu insan ama vücudunda ayak izleri olanlar bunu bilmez.
hayatın gereklerinden birini kaçırıyordur. kusura bakma ama; sende iş yok be kardeşim...
hiç sinirlenmemiş insandır.
çok şey kaçırmış insandır.

(bkz: sözlükte fight club kurmak)
Akıllı insandır. Kavgayla bir şeyin çözümlenemeyeceğini bilen insandır.
korkak insandır. kavga hem karşıdakini kırmaktır, hemde karşıdaki kişi tarafından kırılmaktır. kırılmaya korkar, kavgadan kaçar.*
sağırlar karşısında gazel atmayan, görler çarşısındada ayna satmaya çalışmayan insandır.mevlana
acıyı başka yerlerde arayan, nispeten de aradığından fazlasını bulandır.
sevgi kelebeği bile değildir.

ben hatırlıyorum, rosalinda bile kaynanasıyla kavga ediyordu lan, ki nasıl sevgi dolu bir hanım kızımızdır ah...
"varmıdır öyle biri"sorusuyla hayrete düşülen cümledir.
not:imkansız olmalı, enazında küçükken kavga etmiştir.
bir düşüncenin arkasında dimdik durmayı becerememiş insandır...
-noldu yüzüne?
-hiç ya kapıya çarptım.
bu mudur yani, bundan da mı yoksun kalmış insandır.
(bkz: sinirleri alınmak)