bugün

Yolu uğrarsa bence gitmesi lazım olan insandır. Çünkü bursa maneviyatın ve modernliğin bir arada olduğu nadir illerimizdendir. Gerçi çok fazla dışarıdan göç aldı hırlı hırsız her cinsten adam doldu ama gene de güzel bir şehir.
Şahsımdır. Çünkü neden gideyim ?
ton ton'un yenilesi bir şey olduğundan bir haber insandır.
bursa çocuğu olmayan insandır.
bir bursalı ve hala yaşamakta olan bir kişi olarak söylüyorum ki hiç bi sik kaybetmediniz.Şehirler arası yolculuk yapıyorsanız bir uğrayın iskender yiyin sonra siktir olup gidin o kadar yani.Ancak istanbul gezmek için daha iyi ise bursa yaşamak için daha iyidir.
bu günlerde gelip yağmur mağduru olmaması için biraz daha beklemesi gereken insandır.
pideli köftesinden de yememiş insandır ayrıca. kendini bir an önce pencereden atması gerekir.
ülkedeki yegane yaşanabilir şehirlerden birini görememiş insandır.
(bkz: yazık çok yazık)
ulu camii yi gezince içi, "ulan daha önce niye gelmedim ki" temalı bir hüzünle kaplanacak kişi.
görmeden sevmiştir belki de bursa'yı.
- hayatımda hiç bursa'ya gitmedim ben.
- inanmıyorm, ne kadar da çok ortak noktamız var diğ mi?
pek bişey kaybetmemiş insandır demek istesem de, bursa nın gezmek için çok güzel yaşamak için dandik olduğunu bildiğim için gezsin görsün diye salık verebileceğim kişidir.
(bkz: x e gitmemiş insan) ile aynı kategoridedir.
hayatında hiç istanbul a gitmemiş insan dan daha kalabalık olan topluluk.
büyük bir ihtimalle yazın gidebilecek insandır.
(bkz: balta)
kafkasın kestane şekerleriyle tanışamamış kişisidir. *
ayağına bursa'nın ufak tefek taşları takılmamış,
asmadan üzüm almamış, sapını uzun almamış,
üç o yandan beş bu yandan, bir de keles yaylasından gitmemiş,
çaydan geçmemiş, yanakları al al olmamış, konyak içmemiş,
tutam tutam menevşenin arasına güller katmamış..

mış mış da mış mış insandır.
hayatında hiç konya' ya gitmemiş insandan daha az şey kaybetmiş kişidir heralde.
ne demişler gez dünyayı gör konya'yı.
En azından Beşyol kebapcısında bile iskender yemediği için intihar etmesi gerekebilir.Evet.
türkiye'nin bütün güzelliklerini gördüm dese de aslında görememiş, bircok iskender yemiş fakat bursa iskenderinin tadına bakamamış, ulucamisini görememiş insan evladıdır. *
kendisine 1,5 porsiyon iskender ısmarlamak ve dönüşünde de ailesine götürmesi için havlu ve kestane şekeri almak zorunda olan arkadaşına kıyamayan insandır.
pek eksiği olmayan kişidir. biz her gün ordayız da ne oluyor?
eminim görüklede var bu insanlardan.*
hayatının geri kalan kısmında gitme ihtimali hala varolan insanlardan biri.