bugün

aga yatıyosun iyi geceler kalkıyosun günaydın mesajı. biz akşam kupon yapıyoruz sabah sonuçlarına bakıyoruz. tek heyecanımız 90+da gelen gol haberi.
En basiti sözlükte bile kadınlara sürekli laf atarak kendini tatmin eden zihniyetlerin içinde hayatın kadınlara güzel olduğunu nasıl düşünülür bilemedim.
ülkedeki kadınların her gün cinayete, taciz ve tecavüze, eşit olmayan muamelelere maruz kaldığının farkında olmayan yazar beyanı.
Okan bayülgen ne güzel demiş.
görsel
Hayat; insanlara bakış açısı ve yaklaşımını cinsel kişilik üzerinden yapmaz bence.
Bu olaylar erkekle,kadınla alakalı değilde kaderle alakalı yani ben öyle olduğunu düşünüyorum.
doğru olmayan önerme.

ne giymemiz gerektiğine biz değil, toplum karar veriyor. yaptığımız en ufak şeyi tüm erkekler sorguluyor. ikinci sınıf muamelesi görüyoruz.

kadına yıllarca bekaret kemerleri bağladılar. aynı bekaret kemerini sadece kadının beline değil, kendi beyinlerine de bağladı bu insanlar. kadın evlenmeden önce cinsel birliktelik yaşayamaz! neden?

sanki yemek yapıp, çocuk bakmak sadece bizim sorumluluğumuzmuş gibi algılanıyor.
geceyi geçtim gündüz bile sapık, tacizci, tecavüzcü korkusu yaşıyoruz. tecavüz ediliyoruz, şiddet görüyoruz ama katiyen saygı görmüyoruz.
yadsınamaz gerçektir. moralin mi bozuk yanında bir sürü erkek, canın seks mi çekti iki güler yüz erkekler çakmak için sıraya giriyor, işte terfi mi almak istiyorsun patlat patrona bi sakso hop ertesi hafta yeni pozisyondasın. ben terfi almak için 2 senemi verdim elin ingilteresinde aloo.
zengin bir aileden gelmiyorsanız ve ortalama bir zeka seviyesine sahipseniz hayatın ne kadına ne de erkeğe güzel olacağını düşünmüyorum.
Nesi güzel ya, içlendim bi serviste ağlıyım dedim gözüme rimel kaçtı acıdan neye ağladığımı unuttum gözümü tutup söverek gidiyorum.
ups boobss a sormak lazım.
coğrafyadan coğrafyaya değişen bir gerçektir.

norveç, işveç ve finlandiya'da bu tezin doğruluğu yüksek ihtimaldir.
türkiye'de ise bu tezin doğruluğu ütopyadan ibarettir.

sözlük, sosyal medya gibi bütün platformlarda ise bu tezin doğruluğu, allah'ın varlığı kadar kesindir.
Türkiye'de kadina güzel bir hayat fikri komikmiş.
Bunu Afganistan, Hindistan gibi coğrafyalarda yaşayan ya da ailesinden/eşinden şiddet gören kadınlara da soralım mı isterseniz. Hayatları güzel miymiş acaba. Aileye, içinde yaşanılan coğrafya ve muhite, imkanların elverişliliğine ve birtakım faktöre göre değişkenlik gösterir bu durum. Bunun yanında zengin bir aileden gelse bile kimi nedenlerden dolayı hayatı cehennem olan kadınlar da vardır muhakkak, evet.