bugün

hayatin boyunca modern dünyada parasiz olman...
off ulan off çekilesi bir durumdur.

(bkz: dostum o değilde seninle bir ara içek)
dramatik gibi görünse de, 3' ün 1' i fena bir oran sayılmaz
dönem dönem yanlış kararlar almak, fevri davranmak, peşin hüküm vermek, dolduruşa gelmek ve kaybeden olmaktır.

ama bu kadar acımasız olmamalı, hayat boyunca da değil.
genellikle siyasetle ilişiğiniz yoksa , iş hayatnızda ve özel hayatınızda haram yemiyorsanız , birilerinin haklarını gaspetmiyorsanız başınıza gelecek hadisedir.
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
başkalarının himayesi altında kalmaktır.
herşeyi kaybetmek çok kolay moruk ama hiç düşünmedinizmi neden kaybediyorsunuz?
hayat güçlü olmak için acı verir ve bu acılar sonucu erken yaşda olgunlaşırsınız.
hep kaybeden olmak çok acı verdiği için herzaman daha güçlü olacaksın ve gün gelicek kaybettiğin konularda bileiğin bükülmeyecek bu sayede belli dönemlerde yaşadığın sıkıntıları hatırlayarak aynı hatalarıda yapmadığın için senden daha iyisi yoktur.
aşk konusunda kaybeden yoktur aslında, bir kayıp varsa iki tarafda kaybeder ve bu işden herkes zararla ayrılır.
o yüzden kaybeden olmayı şahsen ben takmıyorum.
örnek olarak kendimi göztereyim, ilk kavgamda dayak yedim oldukça ağırdı bir hafta evden çıkamadım, zaman geçtikçe serice attım yumruklarımı şimdi küfür edecek bir adam bulamassınız.
kaybeden olmak hep kazanan olmaktan daha iyidir.
küçüklüğümde böyle bir korku sarmıştı beni...
geleceğe şüpheyle bakıyordum, sanki hiç gelmeyecek gibiydi iyi günler...

hep tura der kaybederdim para atışlarında, sonra bir gün yazı diyeyim dedim... yazı dedim, yine kaybettim... böyle talih mi olur yahu... sorun parada değildi, bendeydi... bende kendimi düzelttim...
sanırım bir süre sonra ruhsal çöküş yaşanır.en kötüsü kendine olan güvenin yitirilmesidir.kişinin depresyona girme sebebidir aman aman.
çölde kutup ayısının tecavüzüne uğramak.
efendilik, iyilik, dindarlık gibi aslında güzel olan şeylerin yol açtığı bir sonuçtur. eğer bu durumdaysanız, hiç beklemeden değişin, öfkelenin bu duruma ve gözünüz kararsın ve sonra intikam!
Allah'ın büyük planında hiç bir şey kaybolmaz.bir şeyin bedelini
ödüyorsundur.egonun beslenemeyip, zayıflaması da kazançtır.egon
eridikce daha çok insanlaşırsın.kredi kartı gibi düşünmek lazım,
limitini yükseltiyorsun.
yoktur öyle bir şey. en nihayetinde yağmurlu bir günde bir belediye otobüsüne herhangi birinden daha önce bindiğin olmuştur.
ailenden birini kaybedersin anlarım, arkadaşını kaybedersin anlarım, öğretmenin ölür, evcil hayvanın ölür onları da anlarım. ama şu 1 2 yıl manitacılık oynadıktan sonra ayrılanları anlayamıyorum. insanlar ölüyor lan, ne bu bitik tripleri?

dipnot: allah kimseye sevdiğinin acısını çok yaşatmasın, sabır gücü versin.
Hayatta bazen kötüler, nadiren de iyiler kazanır. Çoğunlukla herkes kaybeder.
bunu fark ettiğinde bir kere daha kaybeden, belki de kaybetmek zorunda bırakılan insandır.