bugün

yarmis gecirmis bir umut sarikaya karakteri. ingilizceye 'the man who sorgulayan life' diye cevrilmistir.
umut'un notu: sorgulamanin ingilizcesini bilmiyodum, sozlukten bakmaya da usendim.
rodinin muazzam heykelinin icraatı.
hayatın akı$ına anlam veremeyen insan'dır. tanıyorum böyle birini..
daha işin başında olan adam. sorgulama işini abartıp suyunu çıkarırsa vay haline. en yakın zamanda cevapları kontrol etmeya başlasın, hayır üzülürüz ondan söylüyorum.
hayattan bıkmış adamdır...

daha onsekizinde yalandan, riyadan, kahpelikten bıkmış adamdır.

durur düşünür: hayat neden böyle? neden bu insanlar böyle?

mecbur muyum böyle yaşamaya?

neden ben elimde çiçeklerle giderken onlar silahlarla gelirler?

neden beni ve sevdiklerimi rahat bırakmazlar ki?

neden? neden? neden?
amerikan filmlerini izlerken, ''hey dostum senin sorunun ne'' repliğini duyan ve bu repliği anlamaya çalışan kişidir. (tabi başına bir dert açmıştır, habersizce)
kesinlikle felsefiktir.* *
aristo' nun kulaklarını çınlatan adam. derin düşüncelerde o, aristo.
örtülerin altına bakmayı seven adamdır. hadi çocukken sorduğu her neden'e bir çünkü bulmuş olsun, gel gör ki hayat dilsizdir. istediğin kadar sorgula, cevap kocaman bir sessizlik. diğer insanların verdiği cevabı saymayacaksın. onlar da hayatın içindeler. sana hayatın dışında bir ses cevap vermeli ancak. o da bu hayatta mümkün değil. o zaman sorgulama aslanım daha fazla. görüyorsun çıkmaz sokak!
hayatı 'algılayarak' yaşayan insandır. etrafında peyda olan olaylara "acaba neden", "nasıl", "niçin" gibi soruları sorar. ve bunu da bilimden yardım alarak yapıyorsa demektir ki doğru yoldadır. zaten bilimin kendisi de sorgulayan insanlar yardımıyla gelişmiştir.

bakıp geçmez görür.
merak eder öğrenir.
sorunlara karşı çözüm üretebilir.

nickimi bu şekilde seçmeme önayak olmuş muhteşem karakterdir. keşke hayatımızda aynı bu şekilde hayatı sorgulayan adamlar olsa, belki o zaman dünya güzel bir yer olurdu.
yeni bir yedinci nesil yazar. *
nesildaş yardım sever yazar.
ismiyle müsemma, sorgulayan bir kişilik olduğu izlenimi veren; düzeyli ve makul entrylerle sözlüğe katkıda bulunmaya çalışan bir yazardır.
her an sözlüğe bir rock şarkısı yazma potansiyeline sahip yazar.bu arada yazar olma konusunda kendisinden önde oldugumu beyan etmekle gurur duyarım.*
kalite kalite kalite.*
(bkz: 9664078)
Bir yazar,
saygı duyarım öğretmenim...
uzun zamandır göremediğim yazar nerdedir kendiler özletmişlerdir.
askerlik arefesindedir. 337. dönem olarak şu aralar akıbetini bekleyen yazar.
sokrates. sorgulanmamış hayat yaşanmaya değmez demiştir kendileri.
askerden yeni dönen efsane yazar dağılın lan! sözlük kalite görsün azcık hadi kirvem klavyene kuvvet.
noktayı koymak deyimini yerine getiren yazar. * *
(#12637269)
sözlüğün floydian yazarlarından olduğunu bugün pink floyd ile ilgili durmadan girdiği entrylerle vurgulamakta olan yazar. pazarın pink floyd dolsun.
benim yüzümden haketmediği şekilde itü sözlük'ten silinen kardeşim.