mutsuzdurlar.
Hayati gercege uygun sekilde sorgulayip mutlu cikani pek gormedigim icin, taktir ettigim ama yapmasalardi daha mutlu olabileceklerini dusundugum insanlardir. Biri de benim hatta.
Eger bilinçlilerse ve saglıklı sonuç alıyorlarsa, zekidirler.
günümüzde bu bayrak ergenlerdedir.
sorguladıktan sonra bir şey anlamayanlar için;

(bkz: sorgulama sayfasına geri dön)
anlamadım. anla. an. iyisin ama
orda bir şey anlattım ben ama anlamadın dostum herhalde. o anlamamalarda. o anlarda. varılacak herhangi bir yer vardır ama her insan için farklıdır. birileri birleştikçe aynılaşmaktan kurtulmak hayal dünyasının koparılmış çiçeği olur her şeye. sadece yokluk vardı ben de . sadece barış vardı savaşların sonunda. çünkü kalmayacak insanlar, kalmayacak seks, kalmayacak o içkiler. ve hep beraber yokluğu tadarız yokken sonsuzda. ama onlar bizler değiliz. çok var daha. bilmiyorum.
gidilmek istenen yol senin gördüğün yolun zıttıdır genelde. tersim ben. o yolu seçmem. ya da seçerim. yol yok sadece seçilmiş kişiler var hayatta. birilerini sev ve onların peşinden git. derler bize. ama gitmemek yukarı götürür kimse yokken yanında. excuse me. nietzche stayla. anlamadım. az anladım. bilmem ben.
hayat nedir?
bu dünyadaki görevimiz nedir?
niçin varız?
bizden sonrakiler ne olacak?
sonrakiler için ne yapabiliriz?

diye sorular uzayıp gider. ama cevaplar bulunmaz. binlerce yıldır bulunmayan cevaplar. velhasıl bu böyle gider. birileri bozar biirileri düzeltmeye çalışır. yani hayatın anlamı çatışmadır. her zaman ve her yerde değişmeyen tek kural.
amaç gitmek istediğin yolun başlangıcı, sonuysa hayal kırıklığıdır.amaç yoktur aslında, sebep saçmalıktır. formatta nedir?. anlamadım. anlamadım.
(bkz: o değil de karnım acıktı)
niçin dediğimiz şey bir şeyin sebebi değil cevabıdır bu yüzden. olmadı yine. olmıyacak.olma. ol. olm.
sadece neden ve nasıl sorularına katlanıp niçinlere cevabı olmayanlardır.i am among those idiots. ı have no any.any.any.