bugün

şu anki dünya insanının çoğunlukla yaşadığı durumdur. boşvermişliğin hüküm sürdüğü, her şeyin hazır ve nazır olduğu tüketen toplum için yadsınamaz bir sonuç olarak görülebilecek bir söylemdir.
işsizlik ve aşksızlıkla dogru orantılıdır.
(bkz: sürekli mutsuz olmak)
kişilerin devamlı alıp hiç vermedikleri yaşamlarından, her şeyden tatminsizlik durumudur.
hayattaki uzun mesafe koşusu yalnız koşulursa daha da artacaktır.
(bkz: the loneliness of the long distance runner)
iş hayatının sıkıcılığı, zorluğu ve tüm yaşamını kaplaması nedenleriyle bünyede oluşan bezginlik halidir.
Fazlaca olan durum. Neden boyle ki?
Sabirdan, duadan, sukurden uzak kalmak veya tam iman edememektir.
(bkz: deresif kişilik bozukluğu)
Hayatın tuzu biberi eksik diye biraz tuz biber atalım da tatlansın deriz. Bu seferde tuz çırağı ve acı olur. Yine tatsız yine tatsız efendim.
Yaygın bir durumdur. Evet.
işsizlik,borçlu olma durumu,aile ile gerilen ilişkiler,kendini yalnız hissetme sırını anlatacak tek bir dostunun bile olmaması iş başvurularının teker teker yüzüne kapanması etrafındakilerin sana işe yaramaz adamın teki der gibi bakışları hergün onlarca kez borcunu ödemen için bankadan çekilen mesajlar ve gelen aramalar borç alabilecek bir tek kişinin bile olmaması kendini aşık olunabilecek biri olarak görmemek geçmişle yüzleşememek karanlığı tercih etmek ışıktan ve güneşten nefret etmek gürültüye katlanamamak sosyal hayatın içine girememek geçmişte yapmış olduğum hataların büyük pişmanlığını duymak toparlanamamak ayağa kalkamamak yeterince sebeb yazdım sanırım bu duygulara sahip birinin hayattan tat alması ve mutlu olması ne derece mümkün karar sizin .
amaçsızlaşmışsınız. hedef yenileme zamanı...
psikiyatriye gitmen lazım...
hayata bi amaç katamıyor isen sorun var demektir düşünce durumunda.
niye alıyım ki?
"Yeryüzünde hiçbir şey insan ruhuna hiçlik kadar baskı yapamaz" diyor sevdiğim bir yazar. Ne güzel doğru diyor. Işte bu aralar böyle.
tat alamama problemi kendi içinde hipoguzi, aguzi, dusguzi olarak cesitli gruplara ayrilir. hic tat alamiyosan aguzidir. çinko ve bakır eksikliğinden uzun süreli ilaç kullanımına kadar bir çok nedenden kaynaklanıyor olabilir. tuz falan koymayi denesene belki tuzu eksiktir
Böyle başlıklara bir şey yazınca diğer insanları kötü etkilemekten çok korkuyorum. Bu nedenle bu başlıktan da tat alamıyorum.
Nasıl yaşanılacağını bilmeyen insanların sürekli kullandığı cümledir. Cebimde çok para olmamasına rağmen güzel bir şekilde de eğlenebiliyorum.
Tat almak için sürekli gelecekten medet umuyorum. Halbuki önce elimdekinin mutluluğunu yaşamam, anlamam lazım. Ama bunu bir türlü başaramadığımdan bir sonraki seviyeye de geçiş yapamıyorum. Şuan; bunları yazarken bile bir tarafım 'mutlu olacak ne var sanki?' Diyor. Bu tarafım susmadığı sürece de ben boşa bekleyip duracağım.
Hayat asidi kaçmış kola gibi. Tat almayı bırak kusmamak elde değil.
bana bir ağız gargarasını hatırlatan durumdur. yıllar öne bir ağız gargarası vardı evde, grip olunca yapayım dedim. o kadar rezil bir gargaraydı ki tat alma duygumu o gün tamamen yok etti. karnım acıkıyor, yemek yiyorum ama yediğimden hiçbir tat alamıyorum. ne peynirin tadı ne de çikolatanın tadı belli ağzımda. varlıkları var tatları yok. böyle bir durumdur aslında hayattan tat almamak.
Hayattan tat alamamak hayattaki bir çok tadı almış olmakla paralellik göstermektedir. insan hayatta bir çok şeye ulaştıktan sonra artık eskisi gibi tad alamıyor. Hayattan tad alma istediklerimize ulaşma isteği ile doğrusaldır.