bugün

hayatın anlamsız olduğu.. neyseki hayata tat katan memeler var.
insanlar sana senin izin verdiğin şekilde davranır. Biri kötü davranıyor, kalbini kırıyorsa, hakaret ediyor saygısızlık ediyorsa bunun sebebi sensin. Kişisel mesafeyi hep korumak lazım, kim olursa olsun.
başkalarıyla yaşamak fakat başkaları için yaşamamaktır.
Hava soğukken atkı almanın önemli olduğu gerçeği.

Eskiden inanmazdım.
anlamamakta ısrar eden birinin yüzüne bak ve deki sıçayım senin beynine, sözün özü anlamayana anlatmaya gerinme boşver varsın olmayan beyniyle takılsın..
Sürekli ve düzenli olarak hatalar silsilesinde bize verdiği derslerdir. Çok bilmiş bir hayat var bizde ona kendimizi beğendirme gayretindeyiz. Öğrettiği her neyse artık asla ve asla kendiliğinden öğrenilemeyen bir şey olduğunu yaşadığımız pişmanlıklarla yüzümüze çarpar durur.
Yaşa, taşa, başa oturma.
Beklentiler üzer, beklentiye girme.
insanların sadece menfaati için var olduğunu ve yalnız yaşayabiliyorsan bunu yapman gerektiğini.
inancınız varsa.
değerli olan her ne kimse varsa hayatınızda ona yalan asla söylemeyin sonucu ne olursa olsun.
Ölüm hayatın doğal bir parçasıdır. Tutma, onlar için yas. Duyma, onlara özlem. Bağlılık kıskançlığa yol açar. Gölgesidir hırsın, bu. Kendini, kaybetmekten korktuğun her şeyden vazgeçmek için eğit.

master yoda.
"Geçmiyo amına koduğumun dünyasında bi sikim geçmiyo"
(bkz: behzat ç)
Yapamam deme eşek gibi yaparsın.
görsel
hiçbir şeyi çok fazla sevmeyin. çok çalışıp elde edemezseniz tutkunuz nefrete dönüşür. eğer elde edip de kaybederseniz bu seferde yıkılır darmadağın olursunuz.
Çok fazla umursamamak...
Güven kelimesinin ne kadar değerli olduğunu öğrendim.
henüz öğrendiklerimizin bittiğini düşünmüyorum, farklı versiyonlarda pişirip pişirip önümüze atılan kemik gibi her anı ayrı bir ders. her günü, her yılı saniyesi bile.
Sana öyle bir yalan söyler doğruyu öyle bir inkar ederlerki kendini şizofren ilan edersin en sonunda. Öyle başarılı yalan söyleyen insanlar gördüm ki. Artık kimseye inanmamaya karar verdim.
Ne olursa olsun, başına ne gelirse gelsin hepsinin bir nedeni var, hepsinin bir çözümü var. Yeter ki sen kendine inan!! Başkalarına değil kendine!
önemsediğin kadar önemsenmeyebiliyorsun.
Sizin ne anlattığınız gerçekten de hiç önemli değil,
Önemli olan tek şey, laf anlatma çabasına girdiğiniz kişinin ne anladığıdır.
Daha iyi bir ders çıkarılırsa editlenecektir.
Beni bir tek ben hayatta tutarim eger ben hayatta kalirsam herkes hayatta kalir.
Kimse göründüğü kadar güvenilir değil.
Kendinizin önüne hiçbir şeyi koymayın. Bir ideoloji liderinin adını yükseltmek , o ideolojiyi hayata geçirmek veya Herhangi bir dinin tanrısını mutlu etmek için yaşanayın. Başka insanları mutlu etmek için kendinizi heba etmeyin. Hayat çok kısa.