bugün

sevdiceğin sizden önce uyumasıı.
üzülmediğinizi zannettiğiniz şeylere deli gibi üzülmüş olabiliyorsunuz.
şarj aletinizin bozulması??
mutlu olduğun minnacık anların bitmesi.
gece karnınız acıktığında bişeyler hazırlamaya üşenmek??
önemli bir günde yağmur yağması??
sürekli reddedilmek, hiç kimsenin sizi sevmediğini düşünmek, asosyal olmak.
sevdiğiniz kızın sizi sevmediğini anladığınız an işte.
lan yüreğimi verdim ben be ibnelik yapmadım puştluk yapmadım.
her şeyin sonunun olması.
http://galeri2.uludagsozl.../yaran-capsler_375548.jpg
ölümü tadacak olmak.
kedi ulaşamadığı ciğere artık mundar demiyor, ''kesin orospudur'' falan diyor be bilader.
gezi parkı başlıkları altında oynaşan entrylere bakıyorum da, kedi orospu olmuş lan.
hakketmediği halde badem bıyıklıların önemli görevlere gelmesi..

müslüman geçinip halkın dini duygularının istismar edilmesi..

halkımızında bu dindarlara (!) kanıp yollarından gitmesi..

ülkenin içten içe sömürülmesi..
görsel
hem de bunun armine'nin önünde olması düşündürtücü eminim orada bir başörtüsüne yüzlerce lira veren insanlar bu insanlara yardım edebilir hem islamın en önemli şartlarından biri değil midir fakirlere yardım etmek?
bir gün ölecek olmak.
sen bazen en saçma şeyleri takarken tek dertlerinin onlar olmasını isteyen insanlar görmek.

hayata dair iç burkan detaylar listesinden bir tanesi. daha niceleri yok mu ki sanki?..
ailede en sevilen bireyin hastalık* yüzünden vefat etmesi. *
yalın ın gerçek adının hüseyin olması.
bugün başıma gelmiş detaydır, hatta detaylar silsilesidir, detaylar kafilesidir.

bir değil, iki değil, tam üç detay yakaladım bugün.

ilk detay içimi, ellerimi kollarımı heryerimi burktu. talihizlikler silsilesi sabah uyanır uynamaz başladı. akşam erken denebilecek bir saatte, uyku ilacı marifeti ile uykuya dalmış olan bendenizin sabahın 5 inde uyanmasına rağmen yataktan çıkabilmesi 8:00 ı buldu. işe gitmek için neredeyse geç kalacağımı anladıktan sonra güç bela yatağımdan çıkıp gözümü daha açmadan küvete doğru yöneldim, duşu açtım ki, anam, o da ne ?! su akmıyor ! yıl olmuş 2013, saat sabahın 8:00 i ve su kesik. çıktım vanaya baktım, lan borcum var da kestiler mi ne ettiler diye ama değil, su kesik. duş almadan evden çıkamayan insanım. kettle da ısıtılmış su ile güç bela duşumu aldıktan sonra işe gittim, akşam oldu, eve geldim. yarın şehir dışına çıkacağım. çamaşır yıkamam lazım. en sevdiğim pantolonu hazırlamam lazım. 2 saat umutla bekledikten sonra pes ettim ve kot pantolonumu elimde yıkadım. bildiğin leğene su koydum ve pantene şampuan ile yıkadım keratayı. yıkamak sorun değil de, durulamak ve suyunu sıkmak çok zor be ağa. ama hallettim işte bi şekilde.

bir iç burkan detay daha şu şekilde. soruyorum, bir pantolonu elde yıkamak bir insanı ağlatabilir mi sence hacı ? ağlatır, hem de nasıl ağlatır, için için ağlarsın işte. çünkü o pantolonun üzerinde o'nun elleri vardır, kokusu vardır, onunla beraber yürüdüğünüz yolda paçasına sıçramış çamur vardır ve bunları kendi ellerinle silmek, çamaşır makinesine atmaktan daha farklı bir his veriyor. bir de bana duygusuz derler, hiç ağlamaz mısın sen derler. bu da üçüncü iç burkan detay.
Daha yeni mezun bir muhendise butun bildiklerini ogretmeniz ve bir sure sonra yaptiginiz islere bakip hata aramaya kalkmasi ofisi karistirmasi ve daha sonra morarip oturmasi.ah bea kizim yedigin kaba pisleme.
Yar olmadın var olmadın yanımda.
kafam bı mılyon durakta otobüs beklerken karsımda sarı saçlı ela gözlü bi çocuk duruyordu.gözlerimin ta içine baka baka guluyordu.adın ne dedım utandı annesine sarıldı.hayatta söylemez,utanır dedı annesı.sonra da soylesene annem adını kayra kerem desene dedi.durdum,ağlamaya başladım,herkes bana baktı sonra düşündüm;
uyandığında onu ılk kım görecek,
bıraktığım düşü kım büyütecek?
"yoksul çocuklar için, "caillou" yazılı lisanslı çantalar yerine, "cailoy" ve "caileli" yazılı çantaların yapılması. sikeyim sizin dünyanızı."
yıl:2013 yer:bizim ev/ Sabah kalktığınızda elinizi yüzünüzü yikarsiniz, "haydi bismillah" diyerek, avucunuzdan bileginize, oradan dirseğinize inen o bir iki damla su var yaa, işte onlar iç burkan detaylardandır..
taksim gezi parkı olaylarıdır.