bugün

hayat her geçen gün daha pahalılaşıyor yada paramızın değeri düşüyor diğer deyimle.
örneğin gıda , markete girip selam versek 100 tl ile çıkıyoruz.
gördüğünüz detayları paylaşın, yeşillensin ortalık.
https://www.uludagsozluk....e%C3%A7el-yapan-k%C4%B1z/
Sokak kedileri için küçük boy dandik bir mama, bir adet sigara ve bir tane de gofret almıştım ve bu çılgınlığın sonunda cüzdanımdan 35 liram çalınd.. ay eksildi.
3 parça şey nasıl 35 tl olabilir ya, aklım almıyor. Hayır en dandik kedi maması nasıl 15 tl olabilir, birileri şu sektörü kendisine getirsin.
Hakettik dedirten detaylardır. Evet hepimiz hakettik bunu ve daha kötü günler bizleri bekliyor. Bilinmeyen sularda şeytan üçgenine doğru sürükleniyoruz.
30 bin tl ye üç yıl önce aldığım araba şu an 69 bin. teşekkürler
Bimin bile artık eskisi kadar düşük fiyatlara ürün satmadığını görünce hayat sizi ekstra kocaman bir insan yapıyor.
140 bine aldığım Toyota Corolla'nın şu an 215 bine satılabilmesi.
bin lira fiziken tutunca bakiyorsun cok para.fiilen hicbir degeri yok.
Mart ayında Bir paket makarna 1.75 TL idi şimdi 3 TL olmuş..
çok değil 6 ay önce amsterdam bira alıyordum ve fiyatı 14.50 gibi bir şeydi. şu an güncel 20 tl...

bu gayet özetliyor bence.
Çekirdek paketleri ve fiyatları arasındaki ters orantı.
100 bin TL'ye bile artık adamakıllı bir arabanın alınamayacak olmasıdır...
her şey. eskiden bir kaç şey sayılır ve konu kapanırdı. şimdi bunu göstermeyen bir şeyi saymak imkansız.

ayçiçek yağı 1.5 senede yüzde 100 arttı. ha keza yumurta.

şu an 5 lt ayçiçek yağı 60 tl. 30'lu yumurta 25 tl. 85 tl ediyor.

400 binlik çanta ile gezenler bir yana, bu ikisini alamayanlar bir yana.

ama olsun, yol yabtılar (!!)
Eline iş, aş yazıp bugün Samsun'da intihar eden adam hayatın pahalılığını da ucuzluğunu da aynı anda gösterir.
her markete gittiğimde 200den aşağı para vermiyorum aldıklarım 2 torba bir şey.
Yurt dışında 300 dolar olan kulaklığın ülkemizde 2.800 tl olması, yurt dışında 500 dolar olan ps5 in ülkemizde 8.300 olması teknoloji el yakıyor.
bir tişörte 50 vermeyi gözden çıkarmak çünkü daha uygunu yok maalesef.
Önceki teknelerimi satarken tak diye kapış kapış giderdi, şimdi ilanı vereli bi hafta oldu anca bi kişi aradı.

Tekneci değilim, hobi amaçlı alıyorum. Değiştirmek isteyince satıyorum.

Derdini sikeyimci arkadaşları öpüyorum.
keyfini lüksünü geçtim , temel bütün ihiyaçlar pahalı oğlu pahalı! iş iyice çığrından çıktı.
Detaya ne gerek var, her şey ayan beyan ortada, kabak gibi maşallah.
En ucuzcu marketlerden dahi, 100tl yi bırakmadan çıkamıyorsunuz, üstelik içinde gram et yok, detarjan yok.
ulan tatlı diye, leblebi şeker aldım onu yiyorum, daha ne diyeyim?!
Hayatımda ilk defa bir atlete bugün 20 lira verdim. Atlet nan atlet. Belki de bana pahalı geliyor, uzun zamandır atlet almamıştım.
https://www.vatanbilgisay...t-nvidia-ekran-karti.html
Sahte alkolden olen insanlar.
Marketten çıkınca, cüzdanki paranın çok azalması.

Sahte alkolden gerçekleşen ölümler.

Kaçakçılığın tavan yapması.

Hırsızlık vakalarının artması.
5 litre Ayçiçek yağı olmuş 75-80 lira.