bugün

bir şeyler ikram edilir. çikolata olsun, kahve olsun.. merhum, akciğer kanserinden gitmişse belki sigaraya hasret kalmıştır; bir adet sigara uzatılır, yakılır. o dumanları mutlu mesut içine çeker iken koyu bir sohbet başlar; siyasetten aşka, edebiyattan felsefeye, sanat ve sinema derken uzar gider. ayrılık vakti gelip çattığında ise anlamışsınızdır aslında ne kadar yanlız olduğunuzu. arkadaşlığa ne denli muhtaç olduğunuzu.. yine gel, dersiniz. o da bir tebessümle hafifçe başını sallar ve yavaşça uzaklaşır.
dalga geçin. misal ''puhaha'' diyip, ''olm bu nasıl tip lan, şekline sokuyum ahaha çok güldüm kalk siktir git allahasen'' onu rencide edin. bir şey biliyorum da söylüyorum.
1. bilgisayar açılır.

2. internete bağlanıldıktan sonra google açılır.

3. ve facebook yazılır.

4. gelen sayfaya adres, şifre yazılır.

5. "ne düşünüyorsun?" kısmına "hey millet! tam şuanda bir hayalet gördüm. ne yapmalıyım yeaa?" yazılır.

6. gelen yorumlar eşliğinde bir karara varılır. hayalete ona göre davranılır. ya da bırak hayaleti felan. muhabbet şahane deyip facebook ta gezinilmeye devam edilir.
supernatural'da öğrendiğime göre tuz atılmalıdır, böylece geçici olarak yok olurlar.
-muarrem uykum var valla hiç sırası değil.
+ne muarremi laaan
-ali dayı?
+o da değil
-eeee.... olum siktirtmeyin lan şakanızı çekin gidin evimden.
altıma yapacağım andır.
büyük muamma, fakat gören neredeyse herkes donup öylece gitmesini bekliyor.
burası özel mülk hemen dışarı çık.
- korkmadığınız belli olsun diye, bir odun zopası tedarik edilir. hayaletin gerisi, berisi işte bele bele dürtülür. ısrarla gitmezse odunu gafaya yir.
hayalet görmüş gibi sararılır.. sararmazsan olmaz.
hey elvis sen yaşıyormusun dostum. gel sana bir sarılayım..
(bkz: hayalet görülünce yapılacaklar)
+o klavyeyi yavaşça yere bırak ve çık.
-duman dedektör al belki işe yarar
-dua et ve dua et(başka türlü olmaz)
saniyesinde bayilacagim andir.
Otup konuşulur,derdi dinlenir sonra terapi parası alınıp poposuna tekme atmak suretiyle defedilir.
akbaba nerde la diye sorulur.
hayal edilir.
(bkz: açılın ben supernatural ın tüm sezonlarını izledim)
besmele çekilir eğer kaybolmazsa hapı yuttun.
(bkz: o kafadaki çıkıyor mu)
olum sen neden böyle hareketler yapıyorsun denir ve kulağı çekilir.
camı açıp 'simbat, simbat' * diye bağırıp, allahım sana geliyorum, hebele hübele hop durumudur.
korkudan sıçılır.
bak kapıyı çalmadan girdin senin bu yaptığına saygısızlık derler şimdi çal öyle gir gel adam gibi konuşalım. ben çok kızarım sözlük öyle böyle değil.
gülünür geçilir.