bugün

bilindik baklavaya havuç aromasının katılmasıdır, çok güzeldir, yeme de yanında yat'dır.
ev cezeryesine verilen isimdir.
önce çocuklar duymasındaki havucu alır rendeleriz.
malzemeler:

1 kg. havuç
1 kutu petibör bisküvi * * *
1,5 su bardağı toz şeker
hindistan cevizi rendesi

yapılışı:

havuçları yıkayıp rendeledikten sonra bir tencereye alıp üzerine şekerin tamamını ekleyin. güzelce karıştırın. 5 dk. yüksek ateşte pişirin. ardından 20 dk. kadar kısık ateşte pişirmeye devam edin. bu sırada havuçlar suyunu salıp tekrar geri çekecektir. bu işlem olduktan sonra üzerine bisküvileri kırıp karıştırın. tencerenin kapağını kapatıp bir miktar bekleyin. koyduğunuz bisküvilerin iyice yumuşamış olduğunu göreceksiniz. bir kaşık ya da çatal yardımıyla bisküvi parçacıkları hissedilmeyinceye kadar karıştırın. ardından biraz soğuması ve kendini çekmesi için bırakın. soğumuş olan tatlınızdan ufak toplar yapıp hindistancevizi rendesine bulayın, üzerilerine minik kürdanlar takın. afiyet olsun.

havuçtan beklenmeyecek derecede güzel bir lezzettir, şiddetle tavsiye ederim. bu tatlı için hindistan cevizi önemli unutmayın. *
yalayıp yutmaktan acayip derecede hoşlandığım tatlıdır.

böyle top top olacak. hüpleteceksin teker teker. çok lezizdir.

(bkz: olsa da yesek)
pek fazla bilinmeyen tatlidir.

ornegin bendeniz adini bile sozlukte duymusumdur.. lakin o parlak zekam yine devreye girmis ve icerisinde havuc ve seker olmasi muhtemel bir yiyecek oldugunu bir kac dakika* icerisinde idrak etmisimdir.

yapmasini bilip de yapmayan, yapip da bana yollamayan top olsundur insallah.
hiç tatmamış birinde ıspanaklı kek şaşkınlığı yaratan tatlı kanımca.
mystic queen tarifini erimiş çikolataya batırarak da yapılan tatlı çeşidi.
dakikalardır yarın kız takımımızla gideceğimiz piknik için yapmaya uğraştığım; yeme aşaması yapım aşamasına kesinlikle bin basan, herkesçe bilinmeyen ama bilinenler tarafından pek çok sevilen tatlı çeşitlerimizden birisidir kendileri. havuçları rendeleme aşamasında rendeden ziyade robot kullanılması şiddetle önerilir. zira bilekleriniz geçici güç kaybına uğrayabilir. hayatı boyunca hep yemiş, hiç yapmayı denememiş biri olaraktan bu kadar bitkin düşmüş olabilitem vardır. yapım aşamasından tadım kısmına geçtiğimizde hüsranlara uğramayacağımızı umarak entrymi sonlandırıyorum. yiyin !!!:)