bugün

çoğu zaman doğru orantılı gibi gözüken bağlantıdır.
doğru orantılı ilişkidir.
Kimilerine yaptığı etki, beyin sıvısının hava sıcaklığına bağlı olarak azalmasıyla başladığı düşünülen ama kişide doğuştan var olan zorba egonun dışa vurumudur;hava sıcaklığı bu durumda etkisiz kalır bi nebze...
bu durum hava sıcaklığıyla doğrudan ilgili değildir, dolaylıdır. efendim kadınlar sıcak geldiğinde haklı olarak incecik, orasını burasını açıkta bırakan kıyafetler giyince gözümüz açılıyor. hepsini de elde etme şansımız olmadığından abazalık durumu yaşanabiliyor.
Bahsedilen abaza kişisi sıcaklık yüzünden üstünü başını çıkarır,beyaz slip donuyla kalır.

Kendinin bu halini görünce 'Lan bu pozisyonda önümde bi kız olaydı' diye düşünür,dışarıda o haline bakacak kız bulamayacağını bildiğinden Mynet Chat odasına 'Çok_Yakışıklı,Feci_Yakışıklıyım,iş_Adamı,Mimar_M_26' gibi rumuzlarla girerek önüne gelene 'Selam tanışalımmı alet var ister misin' gibi tekliflerle saatler geçirir.

işte sıcaklık-abazalık ilişkisinin döngüsü bundan ibarettir.
yaz mevsiminde adana,hatay,urfa gibi fırın denebilecek sıcaklıklarda yolda yuruyorsanız, hiçbir anlam ifade etmeyen genellemedir. az once ogle sıcagının gobeginde yurudum, önümden bir sürü güzel kadın geçti, birine bile alıcı gozuyle bakamadım sıcaktan.. canım burnuma gelmiş gebermişim, al ever 1 trilyon desen hadi len der geçerim.. Hedef; en serin yere hemen ulaşmak.

belki ortalama 28 derecelik nemle karışmamış bi sıcaklıkta geçerli olabilecek önermedir. bilemiyorum.
sıcaklığın karesi ile doğru orantılıdır.
iç içe girmiş girift bir ilişkidir. koku yapar.
yaz geldikçe bayanların açılması, onlar açıldıkça erkeklerin göz ve gönül durumlarının tırmanışa geçmesi durumudur.Dosdoğru orantılıdır.
Yüksek sıcaklık birçok hayvanda üreme dürtülerini etkilediği gibi biz insanlarıda etkiler, buna ihtiyacı olmayan abazaları ise yorar, mahfeder, yıpratır... (bizzat yaşandı)