bugün

amerika da iki aile arasındaki ( hatfields ve mccoys )ün yapmış kan davasını anlatan 3 bölüm sürecek bir mini dizi.

http://www.imdb.com/title/tt1985443/ kevin costner da oyuncular arasında.

görsel
yurdumuzda da benzerleri yaşanan bir aile anlaşmazlığı ve kan davası hikayesinin amerikan versiyonu. iç savaşta konfederasyon saflarında yanyana savaşan iki eleman birbirleriyle arası çok da iyi olmayan geniş ailelerinin başına döndüklerinle ufak tefek anlaşmazlıkların giderek büyümesi ile karşı karşıya kalıyorlar ve bir yandan olayları zaptetme, bir yandan da aile gururlarını koruma kaygılarıyla iki aile arası gerilim zaman zaman kan da dökülmesiyle giderek tırmanıyor. daha seriyi tamamlamadım ama kim kimdir olayını biraz çözdükten sonra ilgiyle izlenebiliyor.
türk filmi izliyormuşum hissi veren mini dizi.

Başka erkek kalmamış gibi gidip düşman ailenin oğluyla kırıştıran ve dolayısıyla ortalığı birbirine katan kız klişesini görünce iyice soğumuştum ki sonrasında dizinin yaşanmış olaylardan uyarlandığını öğrendim. Hatta benzeri bizim başımıza da gelmişti.
Nedenini gerçekten merak ediyorum.
başından itibaren insanı diken üstünde tutan, gerilim seviyesi hakikaten iyi bir yapım.
aileler ve ihtimaller o kadar kalabalık ki her an her şey olabiliyor.
iyi yapım iyi...
dün gece itibariyle nihayet ikinci bölümünü bulup seyredebildiğim dizi. aileler arası kan davası ikinci bölümde iyice çılgın atmaya başladı ve olay büyüyüp dallandı , budaklandı. sıra geldi üçüncü bölümü bulup final yapmaya.