bugün

--spoiler--

bizde aynı şeyi savunuyoruz. yalan haberlerle toplumu germemeyin. bu ülke sıvas,maraş olaylarını yaşadı.kimsenin kimseye alevidir diye sataştığı yok.

--spoiler--

Sizin hükümet harici bir seyi savunduğunuzu kainat görmedi ki biz görelim. Olayın faili çıksa “evet sırf alevi olduğu için yaptım” dese, bu sefer de “olay münferit herkese mal edilemez” der geçersiniz. Genelleme yapmamakla birlikte Mahallesine alevi taşınsa parmakla gösterip “işte bunlar alevi” diyecek insanların toplumsal huzur göndermesi yapması sadece komik. insanı inancı yüzünden ayrımcılığa tabi tutmak hem günah.
Bizde aynı şeyi savunuyoruz. Yalan haberlerle toplumu germemeyin. Bu ülke sıvas,maraş olaylarını yaşadı.kimsenin kimseye alevidir diye sataştığı yok.
Başlığa yazılanlara şöyle bir baktım da…yine sırf muamele adam alevi diye yapıldığı için “at yalanı sikeyim inananı” gibi insanlara hakaret edilmesinden tut da hatayın nüfusunun yoğunluğunun alevi olmasından mütevellit bu olayın olamayacağı gibi ezbere yorumlardan tutun da bu ülkede sivas, maraş olayları yaşanmamış gibi alevi olmasını bir “silah gibi kullanıyor” gibi cahilce yorumlar uçuşuyor.

Öncelikle inşallah bu küfrün muhatabı burayı okuyordur da hukuken gereğini yapar. Gelelim nüfus olayına. Hatay da hatırı sayılır alevi nüfusu vardır, ancak bahse konu altınözü nün çoğunluğu sünni ve oldukça tutucudur. Benzer bir örnek vermek gerekirse çorum da da hatırı sayılır alevi vatandaş yaşar ama iskilip ilçesinde alevi olduğunu açıkca dile getirirseniz pek hoş karşılanmazsınız. Özetle ezbere konuşmak doğru değil. Kaldı ki olayın yaşandığı kurum ihl.

Yapılan davranışın yanlış olduğunu kabul etmek varken Toplumun sinir uçları bu denli gerildi diye sırf yönetenleri koruma kaygısı ile bu kadar zavallıca ifadeler kullanmayın. Gün gelir kendinizden utanırsınız bu yüzden.
Üstelik hatay'da. Nüfusunun nerdeyse yarısı alevi. Üstelik nusayri alevisi.
Biri bir yalan atıyor. Pavlovun köpekleri zil sesini duyunca havlamaya başlıyor.
görsel

Hatay'ın Altınözü ilçesindeki bir ortaokulda öğretmenlik yapan S.G., müdür yardımcısı odasında otururken C.A’nın saldırısına uğradı. Baba N.G., saldırganın evlerine kadar gelerek “Alevi olması sebebiyle onu istemiyorum” dediğini aktardı.

https://www.yenicaggazete...lyeli-saldiri-480689h.htm